مدارک ثبت شرکت تعاونی

مدارک ثبت شرکت تعاونی

مدارک ثبت شرکت تعاونی :

شما برای ثبت شرکت تعاونی به یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشید ئ در این مورد اطلاعات خود را بیشتر کنید این است که، شرکت یک انجمن مستقل و ثبت شده می باشد و افراد تشکیل دهنده این شرکت کاملا به صورت داوطلبانه برای اینکه به نیازهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود برسند و همچنین کسب مشتری برای خدمات دهی خود داشته باشند با یکدیگر متحد شده اند. افرادی که برای ثبت شرکت تعاونی اقدام می نمایند باید سرمایه ای را که برای تاسیس شرکت می گذارند به طور مساوی باشد و تمامی اصول و قوانین بین المللی ثبت شرکت تعاونی را مطالعه کنند و آنها را بپذیرند.

مدارک ثبت شرکت تعاونی

مدارک ثبت شرکت تعاونی

اهداف ثبت شرکت تعاونی :

برای ثبت شرکت تعاونی اهداف بسیاری دنبال می شود که این اهداف عبارتند از :

 1. یکی از مهمترین اهدافی که در ثبت شرکت تعاونی وجود دارد،ایجاد نمودن شرایطی که امکانات کار برای افرادی که شغل ندارند را فراهم می کند تا آنها در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند.
 2. فراهم کردن و قرار دادن وسیله های کار در اختیار افرادی که توانایی کار کردن دارند ولی قدرت خرید آن وسیله ها را ندارند.
 3. یکی دیگر از اهداف مهم این شرکت این است که به دنبال تحقق اجتماعی می باشد و از جمع شدن ثروت و املاک در دست افراد و گروهی خاص به طور جدی جلوگیری می کند.
 4. یکی دیگر از اهداف این شرکت این است که، از اینکه دولت تنها کارفرمای مطلق باشد جلوگیری می نماید.
 5. مدیریت و سرمایه و منابع را در اختیار برخی از افرادی قرار می دهد که نیروی کار توانا و مفید هستند، شرکت بعد از اینکه این منابع را در اختیار آنها قرار داد آنها را تشویق می نماید تا برای بهره برداری مستقیم از کار خود تلاش بیشتری کنند.
 6. از احتکار کردن، اضرار، انحصار و عوامل دیگری که به اقتصاد ضربه سنگینی می زند جلوگیری می نماید.
 7. یکی دیگر از اهداف مهم ثبت شرکت تعاونی این است که، مشارکت و تعاون عمومی را بین بیشتر مردم توسعه می دهد و با ماندگار کردن این مشارکت آن را تحکیم و قدرت می بخشد.

انواع ثبت شرکت تعاونی :

برای ثبت شرکت تعاونی باید دقت داشته باشید که می خواهید در کدام حیطه فعالیت خود را شروع کنید، چرا که هر یک از  شرکت های تعاونی به انواع گوناگونی تقسیم می شوند و آنها عبارتند از :

مدارک ثبت شرکت تعاونی

مدارک ثبت شرکت تعاونی

 1. شرکت تعاونی که در وام و اعتبار فعالیت می کند
 2. شرکت تعاونی که در تولیدات محصولات کشاورزی و صنعتی فعالیت می کند.
 3. شرکت تعاونی که در ساختمان مسکن فعالیت دارد.
 4. شرکت تعاونی که در مصرف فعالیت دارد.
 5. شرکت تعاونی که در بیمه محصولات و حیوانات فعالیت دارد.
 6. شرکت تعاونی که در موسسات تولیدی و نمایندگی کارخانجات فعالیت دارد.

مدارک ثبت شرکت تعاونی  :

همانطوری که می دانید شما برای ثبت کردن تمامی شرکت ها باید مدارک خاصی را تحویل اداره ثبت دهید که برای ثبت شرکت تعاونی هم باید مدارک خود را تحویل دهید. این مدارک عبارتند از :

 1. تمامی اعضای هیئت مدیره ملزم هستند گواهی عدم سوء سابقه خود را ارائه دهند.
 2. تصویر روزنامه رسمی که آگهی ثبت شرکت تعاونی خود را انجام داده اید را باید با آخرین تغییرات در آن وارد کنید و تحویل اداره ثبت دهید.
 3. یکی از مدارکی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که، دو نسخه تقاضانامه دریافت کنید و برای اینکه شرکت خود را به ثبت برسانید فرم را تکمیل کنید و تحویل دهید.
 4. دو برگ اساسنامه شرکت یکی دیگر از مدارک مهم می باشد که آن را باید دریافت نموده و به امضای تمام سهامداران برسانید، پس از آن مهر شرکت را در آن وارد نموده و تحویل دهید.
 5. تمامی هزینه های ثبت شرکت تعاونی را باید پرداخت کنید و رسید آن را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید.
 6. هیئت مدیره یکی از وظایفی که دارد این است که باید سهامداران را به عنوان اینکه اشخاصی حقیقی نیستند تایید نماید، تا شرکت در اداره ثبت به عنوان دولتی بودن ثبت نشود.
  ۷. دو جلد شرکت نامه شرکت را باید دریافت کنید.
 7. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی هیئت مدیره یکی دیگر از دارک بسیار مهم می باشد که آن را باید دریافت نمایید و آن را به امضای تمامی مدیران و سهامداران که تایید شده اند برسانید.
 8. تمامی مدارک هویتی از جمله، شناسنامه و کارت ملی باید ارائه گردد، اگر می خواهید کپی این مدارک را تحویل دهید باید دقت داشته باشید که کپی این مدارک باید برابر با اصل باشد.

مدارک ثبت شرکت تعاونی

مدارک ثبت شرکت تعاونی

مراحل ثبت شرکت تعاونی :

برای ثبت شرکت تعاونی باید مراحلی را طی کنید که این مراحل عبارتند از :

 1. افرادی که برای ثبت شرکت تعاونی اقدام کرده اند در ابتدا باید کلیه مدارک ثبت شرکت خود را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهند.
 2. بعد از اینکه هزینه های ثبت شرکت را پرداخت نمودید باید رسید پرداخت آن را به قسمت حسابداری شرکت تحویل دهید. همچنین دقت داشته باشید یکی از مدارکی را که حتما باید هنگام پرداخت رسید ارائه دهید، نام های درخواستی شما می باشد که باید برای ثبت شرکت خود آنها را به صورت اولویت بندی شده از قبل آماده کنید و تحویل دهد.
 3. بعد از اینکه مدارک خود را تحویل دادید، کارشناس مربوطه تمامی مدارک تحویل داده شده را بررسی می کند و اگر نقص و مشکلی در آنها وجود نداشت، مدارک را به کاربران کامپیوتری تحویل می دهد.
 4. تمامی مدارک و اسنادی که مربوط به ثبت شرکت تعاونی می باشد در سیستم وارد می شود و در صورتی که لازم باشد فرد متقاضی می تواند وارد سیستمی که مربوط به درخواست خودش می باشد شود و اقدامات دیگر خود را انجام دهد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها