مدارک لازم برای ثبت لوگو

مدارک لازم برای ثبت لوگو

مدارک لازم برای ثبت لوگو

جهت به ثبت رساندن علامت تجاری در مراکز مربوطه یا سایت های رسمی نیاز به مدارکی جهت ثبت برند خود را خواهید داشت. بهتر است قبل از اقدام به ثبت برند، مدارکی که باید ارائه دهید را آماده کنید. تا در کمترین زمان و بدون مشکل بتوانید برند خود را به ثبت برسانید.

مدارک لازم برای ثبت لوگو برای افراد حقیقی و حقوقی متفاوت است. در ادامه در خصوص مدارکی که باید در مراکز مربوطه ارائه دهید را برای شما خواهیم گفت.

 آیا مدارک افراد حقیقی و حقوقی جهت ثبت لوگو با یکدیگر متفاوت است؟

نوع ارائه مدارک لازم برای ثبت لوگو برای همه افراد و اشخاص درخواست کننده یکسان است. اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که متقاضیان حقیقی و حقوقی با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل مدارکی را که نیز باید ارائه دهند، یکسان نیست.

ثبت برند توسط فرد حقیقی، به نام یک شخص است. اما ثبت برند توسط شخص حقوقی، به نام یک شرکت به ثبت می رسد. به همین دلیل مدارکی را که باید افراد حقیقی و حقوقی به مراکز مربوطه ارائه دهند کمی با یکدیگر متفاوت است.

مدارک لازم برای ثبت لوگو برای افراد حقیقی

مدارکی که در خصوص ثبت برند به مراکز مربوطه ارائه می شود باید مرتبط با حوزه فعالیت شخص حقیقی باشد. در غیر این صورت امکان ثبت وجود نخواهد داشت. همچنین باید مدارکی ارائه شود تا هویت فرد متقاضی مشخص شود. مدارک لازم برای ثبت لوگو به شرح زیر است:

  • کپی کارت ملی فرد متقاضی (شخص حقیقی)
  • فتوکپی شناسنامه فرد متقاضی (شخص حقیقی)
  • فتوکپی از کلیه مجوز های دریافتی فرد حقیقی که شامل: پروانه بهره برداری، جواز کسب کارت بازرگانی، جواز کسب تاسیس و پروانه ساخت است.
  • در صورت استفاده از حروف انگلیسی در نام برند، ارائه کپی کارت بازرگانی الزامی است.

مدارک لازم برای ثبت لوگو به نام فرد حقوقی

تمامی مجوزها و مدارک ارائه شده باید به نام فرد حقوقی یعنی به نام شرکت باشد. در غیر این صورت برند درخواستی شما به ثبت نخواهد رسید. تمامی مدارک باید اسکن شده تحویل مراکز و اداره های مرکزی قرار گیرد. مدارک لازم برای ثبت لوگو شرکت به شرح زیر است:

  • فتوکپی کارت ملی فرد حقوقی
  • فتوکپی از شناسنامه فرد حقوقی
  • فتوکپی از آخرین تغییراتیکه در شرکت رخ داده است.
  • فتوکپی از آگهی روزنامه تاسیس شرکت
  • ارائه کارت بازرگانی در صورتی که در برند از حروف انگلیسی استفاده شده باشد.
  • فتوکپی از تمامی مجوز های فعالیت شرکت مانند: مجوز تاسیس، مجوز کارت بازرگانی، پروانه بهره برداری و پروانه ساخت است.

هنگام تحویل مدارک خود باید به نکاتی توجه داشته باشید تا قرارداد شما ابطال نشود. نباید از نام و برندهایی استفاده کنید که بر خلاف قوانین شرعی باشد. همچنین ارسال برندهای مشابه با سایر شرکت ها به عنوان خلاف و فریبکاری شناخته می شود.

در صورتی که این گونه اتفاقات رخ دهد، به طور کاملاً قانونی قرارداد شما ابطال خواهد شد. برای جلوگیری از این گونه مشکلات می توانید قبل از ارسال برند جهت تکمیل مدارک خود از برند هایی که در گذشته ثبت شده اند، استعلام بگیرید. با تهیه استعلام متوجه مشابه بودن برند خود با سایر برندهای دیگر شرکت ها می شوید. این امر سبب می شود تا از ارسال تکراری نام برند پیشنهادی جلوگیری شود.

ارائه برند پیشنهادی به عنوان مدارک لازم برای ثبت لوگو

شما برای تکمیل روند ثبت لوگو خود، نشانه های پیشنهادی و مورد نظر خود را باید اداره ثبت تحویل دهید تا برند شما به اسم شما یا شرکت ثبت گردد. برای سرعت بخشیدن به روند کاری خود باید قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت لوگو، استعلام هایی در خصوص برند هایی که در گذشته به نام اشخاص دیگر به ثبت رسیده اند را تهیه کنید.

با استعلام از برندهای ثبت شده به راحتی می توانید از ارسال برندهای تکراری جلوگیری کنید تا مدارک شما به درستی تحویل مراکز مربوطه داده شود. با پیشگیری این روند شما به راحتی به روند کاری خود سرعت خواهید بخشید.

همچنین اگر برند شما به صورت سه بعدی است، باید از تمامی ابعاد نمونه های طراحی شده از لوگو به کارشناسان مربوطه تحویل داده شود. اما به طور کلی باید یک نمونه از لوگو در نهایت تحویل داده شود.

اطلاعات مدارک لازم برای ثبت لوگو را چگونه می توان به ثبت رساند؟

شما برای ثبت لوگو می توانید به صورت حضوری مدارک خود در مراکز مربوطه به ثبت برسانید. اما اخیراً برای به ثبت رساندن برند محصولات به صورت اینترنتی اطلاعات مدارک خود را وارد سیستم می کنند. شما باید برای وارد کردن مدارک خود به صورت اینترنتی به سامانه های مربوط به ثبت برند وارد شوید.

در سایت های مربوطه فرم هایی برای شما قرار داده شده است که شما به راحتی می توانید اطلاعات مربوط به خود را در خصوص ثبت لوگو در فرم های طراحی شده در سایت وارد کنید. همچنین می توانید پس از پر کردن فرم های طراحی شده در سایت، کد رهگیری را دریافت کنید تا پیگیر روند کارهای خود باشید.

اما به طور کلی نمی توانید تمام مراحل کار ثبت برند را به صورت اینترنتی انجام دهید. در برخی از بخش ها لازم است تا به صورت حضوری در مراکز مربوطه مراجعه کنید تا روند کاری شما ادامه داشته و در نهایت به ثبت برسد.

در نتیجه،  شما برای ثبت برند خود نیاز به ارائه مدارکی خواهید داشت. در صورتی که فرد حقیقی تصمیم به ثبت برند را دارد باید مدارک مربوط به خود را به مراکز مربوطه ارائه دهد. همچنین اگر فرد حقوقی قصد ثبت برند را دارد باید علاوه بر ارائه مدارک شخصی خود مدارک مربوط به شرکت را نیز ارائه دهد.

گاهی اوقات نمایندگانی از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی قصد ثبت برند را دارند. در این مواقع باید نمایندگان یا وکلا، وکالت قانونی خود را در ابتدا به مراکز مربوطه ارائه داده و سپس علاوه بر مدارک افراد متقاضی جهت ثبت لوگو تمام مدارک شناسایی خود را به کارشناسان تحویل دهد.

تمامی مدارکی که ارائه می شود باید با حوزه فعالیت اشخاص مطابقت داشته باشد تا کارشناسان اداره ثبت بتوانند برند افراد را به ثبت برسانند. در غیر این صورت اطلاعات و پرونده تشکیل شده توسط کارشناسان رد خواهد شد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها