مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

در این مطلب میخواهیم اندکی توضیح راجع به شرکت دانش بنیان و مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان بازگو نماییم، این گونه در واقع محصولی تولید نمی کند و اغلب، زمین یا تجهیزات ویژه ای هم ندارد. و همیشه اغلب افراد متخصص در رشته های دانشگاهی و با سابقه اطلاعاتی در این شرکت ها محصول تولید می کنند که این اطلاعات ، تولیدات اصلی شرکت محسوب میشود و برای آن ها سود آوری دارد. زمینه طرح های صنعتی و صاحب معنوی کالاها، اغلب از دغدغه های اصلی شرکت محسوب می گردد که نگه داشتن حقوق معنوی این اطلاعات، یکی از اصلی ترین مسائل حقوقی در ثبت شرکت های دانش بنیان می باشد، زیرا ذاتا این اموال و تولیدات قابل لمس نیستند.

اهداف شرکت دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان با هدف گسترش و توسعه ی علم ، دارایی ، پیشرفت اقتصاد دانش بنیان و استفاده مناسب از ظرفیت های دانشگاه ها و موسسات علمی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات ایجاد می شودند. به طور مثال بقیه ی اهداف شرکت ها و موسسه های دانش بنیان می شود به تحقق هدف های دانش محور کشور از جمله پیشرفت و کاربرد اختراع و ابداع، اقصادی ساختن نتایج تحقیق و پیشرفت از جمله طراحی و تهیه محصول و خدمات تولیدات دانش بنیان با ارزش افزوده بسیار اسم برد.

اسناد، شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت های دانش بنیان در رده­ی عمومی

مدارک لازم شرکت جهت ثبت دانش بنیان، به دو گروه برجسته ی عمومی و ویژه تقسیم می شوند. شرکت های درخواست کننده باید اضافه بر مشخصه های عمومی، شرایط اختصاص یافته در یکی از سه گروه شاخص های ویژه را نیز اثبات کند.

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

الف- در رده های عمومی مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان به صورت ذیل است:

دست کم دو نفر از سه نفر، اعضای هیات مدیره شرکت، دست کم دو نمونه از شرایط ذیر را اثبات کنند.

۱-دست کم دارای مدرک کارشناسی باشند.

۲-دست کم ۳ سال تجربه ی فعالیت کاری یا دانش بنیان در رشته فعالیت شرکت و یا تجربه مدیریتی داشته باشند. از جمله مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان محسوب میشود

۳-داشتن دست کم یک اختراع به ثبت رسیده بررسی شده داخلی یا یک اختراع به ثبت رسیده ی مرتبط با زمینه کاری شرکت باشند.

۴-دست کم نصفی از درآمد شرکت در یک سال اقتصادی قبل شرکت، ناشی از فروش فناوری، محصول و یا سرویس های دانش بنیان (از جمله سرویس های تحقیق و پیشرفت و طراحی مهندسی در ارتباط با لیست محصول های دانش بنیان و سرویس های تخصصی دانش بنیان) آن شرکت از راه قرارداد باشد. که این هم از اصلی ترین مدارک ثبت شرکت دانش بنیان است.

تبصره: شرکت هایی که در مرحله اقتصادی سازی نخستین محصولات دانش بنیان خود میباشند، در صورتی که صاحب محصول پایلوت ثمر بخش باشند، و استانداردهای ظروری را از منابع تعیین شده ی داخلی یا جهانی کسب کرده باشند، و صاحب بازار معتبر و یا اعلام ضامن همراه با قرارداد تولید محصول باشند، از پیروی بند ۱-۲ جدا هستند.

۵- برای ثبت شرکت دانش بنیان تجربه بیمه ی داده شده برای دست کم ۳ نفر از پرسنل تمام وقت شرکت، دست کم ۶ ماه میباشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

اسناد، شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت های دانش بنیان در رده اختصاصی

شرکت درخواست کننده باید اضافه بر داشتن مدارک ثبت شرکت دانش بنیان در رده عمومی، شامل یکی از گروه ها جهت ثبت شرکت دانش بنیان در رده اختصاصی باشد :

۱-شرکت های تولید کننده محصول های دانش بنیان

۲-شرکت باید تولید کننده محصول یا محصول های دانش بنیان طبق لیست محصول های دانش بنیان مصوب کارگروه باشد که در ۲ سال اخیر آن ها را در فرم محصول های نو یا گسترش یافته عرضه کرده و دانش فنی آن را به وسیله ی فرستادن یا ایجاد دانش صنعتی

منطبق بر اساس “اساس نامه ی شناسایی شرکت ها و موسسه های دانش بنیان ” تصویب شده در کارگروه بررسی و تشخیص اهلیت شرکت ها و موسسه های دانش بنیان و کنترل بر اجرا” یکی از عامل های ظروری برای شرکت های تولید کننده و دانش بنیان، تولید محصول های دانش بنیان هستند. بر اساس دو نگاه، این محصولات مشخص شده است:

۱)حوزه هایی که وجود محصول های دانش بنیان و یا تکنولوژی برتر در آن ها رویه ی غالب را دارد و میانگین کارهای تحقیق و پیشرفت درآن ها بیشتر از بقیه حوزه های تکلونوژی و صنعتی است. مانند حوزه های تکلونوژی زیستی (پزشکی، کشاورزی، فنی و محیط زیست)، تکلونوژی نانو (تولیدات و مواد) ،فوتونیک و اپیتک (مواد و اجزا و سیستم ها) و غیره…

۲)بقیه زمینه ها و قسمت هایی که وجود محصول های دانش بنیان در آن ها اکثریت ندارد ، اما پیرفت فناوری های برتر و ظهور محصولات دانش بنیان در آن ها دیده می شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان:

۱- سابقه ی فعالیت شرکت اولین شرط ثبت شرکت دانش بنیان است

۲- آخرین اظهارنامه مالیاتی فرستاده شده به سازمان امور مالیاتی کشور هم از مدارک ثبت شرکت دانش بنیان و ظروری است

۳- عکس اساسنامه شرکت

۴- عکس اطلاعیه ی روزنامه رسمی شرکت

۵- عکس اظهارنامه یا شرکتنامه شرکت دانش بنیان

۶- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیات مدیره شرکت

۷- کپی مدارک تحصیلی اعضا و موسسان

۸- آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه ی حقوق دستمزد و مزایا

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها