مراحل ثبت آگهی در روزنامه رسمی شرکت ها

روزنامه رسمی شرکت ها

روزنامه رسمی شرکت ها یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که شما باید برای شرکت خود به دنبال آن باشید. در واقع باید بدانید که روزنامه رسمی شرکت ها از جمله مراحلی می باشد که باید برای ثبت شرکت خود به دنبال آن باشید. روزنامه رسمی وابسته به قوه قضائیه می باشد و شما باید برای ثبت شرکت خود و همچنین ثبت روزنامه خود در صورتی که به مشکل برخورد به این سامانه مراجعه کنید. موارد بسیار مهمی در روزنامه رسمی شرکت ها ثبت می شود که این موارد عبارتند از :
– طرح هایی که صنعتی هستند باید در این روزنامه ها به ثبت برسند، همچنین برخی از اختراعات هم باید در این روزنامه به ثبت برسد.

– تمامی قوانین که در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد باید در این روزنامه منتشر شود.

– نام و علامت های تجاری که برای ثبت شرکت خود به دنبال آنها هستید را باید در این روزنامه ها ثبت کنید.

– تغییراتی که در شرکت انجام می شود، ثبت کردن هر یک از شرکت های تجاری و هر یک از موسسه های غیر تجاری باید رد این روزنامه به ثبت برسند.

برای درج آگهی بر روی روزنامه رسمی شرکت ها باید مراحلی را انجام دهید که در واقع با انجام دادن این مراحل می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید. این مراحل را در ادامه معرفی می کنیم تا آشنایی بیشتری در این مورد داشته باشید.

روزنامه رسمی شرکت ها

روزنامه رسمی شرکت ها

مراحل ثبت آگهی روزنامه رسمی شرکت ها :

برای اینکه آگهی خود را در روزنامه رسمی شرکت ها ثبت کنید باید مراحلی را طی کنید که این مراحل عبارتند از :

 1. در اولین مرحله باید وارد پورتال رسمی که مربوط به روزنامه کشور می باشد شوید، شما اگر در اینترنت سرچ کنید می توانید این پورتال را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 2. شما باید زمانی که وارد پورتال شدید در قسمت ثبت نام آن، ثبت نام کنید و نام کاربری و گذرواژه خود را مشخص نمایید.
 3. بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید باید قسمت صفحه شخصی من شوید و بر روی گزینه ای که روی آن نوشته شده است پرداخت هزینه آگهی کلیک کنید.
 4. اگر شما قصد دارید پیش از اینکه پرداخت خود را انجام دهید آگهی خود را مشاهده نمایید، باید شماره مکانیزه آگهی خود را که آن یک کد ۱۸ رقمی می باشد را وارد نمایید و بعد از آن روی گزینه مشاهده آگهی کلیک کنید.
 5. هزینه ثبت آگهی در روزنامه رسمی شرکت ها باید به صورت اینترنتی پرداخت شود، بر این اساس باید بدانید که نیازی نیست برای پرداخت هزینه آن به سازمان و یا اداره خاصی بروید.
 6. پس از اینکه پرداخت خود را انجام دادید به شما یک کد پیگیری می دهند که شما باید برای پیگیری از آگهی خود بدون شک این کد را نگهداری نمایید.
 7. پس از اینکه ۵ روز از روز کاری بگذرد آگهی شما در پورتال رسمی روزنامه رسمی شرکت ها ثبت می شود. شما می توانید نسخه الکترونیک آن را که معتبر است را در سایت مشاهده کنید.

روزنامه رسمی شرکت ها

روزنامه رسمی شرکت ها

وضعیت های مختلف ثبت آگهی در روزنامه رسمی شرکت ها :

شما بعد از اینکه آگهی خود را در پورتال روزنامه رسمی شرکت ها ثبت کردید امکان دارد یکی از وضعیت هایی را که در زیر بیان می کنیم را مشاهده نمایید، این وضعیت ها عبارتند از :

 1. اخذ شده از ثبت :

شما زمانی که این وضعیت را در مورد آگهی خود مشاهده کنید یعنی اینکه هزینه ای توسط فرد متقاضی پرداخت نشده است و یا اینکه پرداخت او با موفقیت نبوده است.

 1. آماده ارسال به چاپ :

اگر این وضعیت را در مورد آگهی خود مشاهده کردید باید بدانید که هزینه پرداختی شما با موفقیت ثبت شده است و آگهی در حال آماده شدن می باشد.

 1. در حال انتشار امضاء نشده :

این نوشته به این معنی است که آگهی شما در پورتال روزنامه رسمی شرکت ها در حال چاپ شدن می باشد ولی هنوز آن را امضاء نکرده اند.

 1. منتشر شده امضاء نشده :

این نوشته را اگر در سایت و پورتال مخصوص خود مشاهده کردید باید بدانید که آگهی شما چاپ شده است ولی نسخه امضاء شده آن هنوز آماده نمی باشد.

 1. منتشر شده امضاء شده :

این نوشته یعنی تمامی مراحل ثبت آگهی شما با موفقیت انجام شده و آگهی شما چاپ شده است.

روزنامه رسمی شرکت ها

روزنامه رسمی شرکت ها

ثبت آگهی در مورد تغییرات شرکت در روزنامه رسمی شرکت ها :

انتشار پیدا کردن آگهی در روزنامه رسمی شرکت ها تنها مربوط به ثبت کردن شرکت ها نمی باشد و باید برای برخی از تغییرات شرکت هم شما آگهی آن را در روزنامه رسمی به ثبت برسانید. قوانینی در این مورد وجود که آنها عبارتند از :

 1. هیئت مدیره پیش از اینکه برای کاهش سرمایه شرکت اقدام کند باید تصمیم مجمع عمومی را حداکثر تا یک ماه در روزنامه رسمی شرکت ها ثبت نماید تا آن را به چاپ برسانند.
 2. هرگونه تصمیمی را که راجع به انحلال و اسامی مدیرهای شرکت و یا مدیر شرکت باشد را باید ظرف مدت پنج روز به اداره ثبت شرکت ها اطلاع دهید تا اطلاعی های مربوط به تغییر نشانی و اسامی مدیران را هرچه زودتر در روزنامه چاپ کنند.
 3. اگر می خواهید دارایی شرکت را بین صاحبان سهام تقسیم کنید باید بدانید تنها در صورتی می توانید این اقدام را انجام دهید که آگهی آن را در روزنامه رسمی شرکت به ثبت برسانید تا چاپ شود. دقت داشته باشید که باید ۶ ماه از اولین تاریخ چاپ این روزنامه گذشته باشد و شما بعد از آن اقدام به تقسیم سهام نمایید.

۴. اوراق قرضه یکی از مهمترین اسنادی می باشد که در هر شرکتی وجود دارد، شما اگر بخواهید این اوراق قرضه را به فروش برسانید و یا آنها را صادر کنید باید آگهی آن را در روزنامه رسمی شرکت ها به ثبت برسانید

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها