مراحل ثبت برند شوینده

مراحل ثبت برند شوینده

مراحل ثبت برند شوینده

با توجه به اینکه مصرف مواد شوینده همچون شامپوها، صابون ها و… در ایران بسیار بالا است به تناسب تعداد زیادی شرکت های تولید کننده این موارد ایجاد شده یا در حال ایجاد هستند. در چنین شرایطی زمانی که مصرف کننده به خرید اقدام می کند جهت ایجاد تفاوت محصولات این شرکت ها بایستی تولیدکننده ها برای شرکت های خود به ثبت برند بپردازند. همچنین که ثبت برند برای محصولاتی که مستقیم روی بدن انسان استفاده می شود از نظر قانونی اجباری است.

زمانی که شرکت های تولیدکننده مواد شوینده به ثبت برند برای شرکت خود بپردازند از این جهت به مصرف کننده ها کمک می کنند که آن ها ضمن توجه به برند محصولات، هرکدام که کیفیت و قیمت و… آن مطابق با سلیقه آن ها بوده را تهیه کرده و در خرید مجدد آن محصول دچار مشکل نشوند.

در واقع تفاوت برندها در مواد شوینده نشان از تفاوت کیفیت، قابلیت، قیمت و… آن محصولات است. شرکت های تولید کننده این محصولات می توانند با انجام مراحل ثبت برند شوینده به کسب شهرت، افزایش مشتریان و… بپردازند.

ما جهت کمک به صاحبان شرکت های تولیدی مواد شوینده در این نوشته به بیان مراحل ثبت برند شوینده می پردازیم.

چگونگی ثبت برند

تمامی شرکت های تجاری خصوصاً شرکت های تولیدی مواد شوینده می توانند با گذراندن مراحل زیر به ثبت برند مورد نظر برای خود بپردازند.

از ابتدایی ترین مراحل ثبت برند شوینده این است که مدیر آن شرکت برندی را برای شرکت خود به ثبت برساند که تصاویر، حروف و… موجود در آن نشان دهنده نام شرکت و ویژگی های محصولات آن باشد به شکلی که این امر تخصصی باید توسط کارشناسان طراحی برند انجام شود.

مهمترین نکته در این مرحله استعلام از برند است که براساس آن متوجه خواهید شد در صورت استفاده از برند شما توسط شرکت های دیگر، این برند را تغییر داده و جهت ثبت ارائه نکنید.

پس از این بایستی به تهیه مدارک مورد نیاز عمل ثبت برند پرداخته که بتوانید دیگر مراحل ثبت برند شوینده را طی کنید.

چه مدارکی در ثبت برند نیاز است؟

جهت انجام هرگونه عمل اداری، ثبتی و اسنادی شما باید مدارکی را ارائه کنید. در ثبت برند برای شرکت تولیدی خود نیز بایستی مدارکی که در ذیل به آن ها اشاره می شود را تهیه کنید.

مدارک مورد نیاز افراد حقوقی در ثبت برند: کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات شرکت، کپی مجوز فعالیت.

مدارک مورد نیاز افراد حقیقی در ثبت برند: کپی شناسنامه، کارت ملی، کپی مجوز فعالیت.

نکته مهم در این مرحله از مراحل ثبت برند شوینده این است که در صورت استفاده از حروف لاتین در برند خود بایستی کپی کارت بازرگانی را نیز تهیه کنید.

اصلی ترین مراحل ثبت برند

پس از طراحی و استعلام از برند خود و همچنین تهیه مدارک مورد نیاز در ثبت برند بایستی به سامانه مرکز مالکیت معنوی مراجعه کرده و اظهارنامه ای را جهت ثبت برند خود تکمیل کنید. پس از این باید اسکن شده مدارک ذکر شده و نمونه برند خود را در ابعاد ۶×۶ در این سایت بارگذاری کنید.

پس از انجام این امر و پرداخت هزینه باید پرینت برگه ای که توسط سامانه نمایش داده می شود را به دفاتر اسناد رسمی برده که اطلاعات شما در سامانه مرکز مالکیت معنوی تأیید شود. سپس با دریافت گواهی امضا و فرم تأیید اطلاعات خود از دفتر مورد نظر و استفاده از اطلاعات این فرم در سامانه می توانید نام کاربری و رمز عبور جهت انجام دیگر مراحل ثبت برند شوینده دریافت کنید.

ثبت نهایی برند شوینده

از اینجا به بعد دیگر مراحل ثبت برند شوینده بیشتر توسط اداره علائم تجاری انجام می شود. پس از تأیید برند شما توسط کارشناسان و ریاست این اداره پیامکی به شما ارسال می شود. حال جهت تشکیل پرونده فیزیکی و چاپ روزنامه رسمی نوبت اول و نوبت دوم باید به اداره مالکیت مرکزی مراجعه کنید.

در این زمان باید مدارک بارگذاری شده در سامانه را همراه داشته و به پرداخت هزینه چاپ روزنامه رسمی نوبت اول و پس از چاپ و انتشار آن به پرداخت هزینه روزنامه رسمی نوبت دوم بپردازید.

از زمان پرداخت هزینه روزنامه رسمی چاپ اول هفت روز فرصت اعتراض به هرگونه مشکل در جهت تقاضای ثبت برند خود را دارید. هر بار چاپ روزنامه نیز برای شما ارسال می شود.

در پایان شما نسخه ای از دو روزنامه رسمی، نسخه ای از اظهارنامه علامت تجاری و ده نمونه از برند خود را به همراه خود به اداره مالکیت معنوی برده و ضمن ارائه رسید، حال می توانید سند برند خود را به دست آورید.

مزایای ثبت برند شوینده

ثبت برند برای شرکت های تجاری امری اختیاری است اما به جز شرکت هایی که محصولات آن ها به طور مستقیم روی بدن افراد استفاده می شود. بنابراین صاحبان شرکت های تولید کننده مواد شوینده باید حتماً در جهت ثبت برند برای خود به گذراندن مراحل ثبت برند شوینده بپردازند.

همانطور که گفته شد با توجه به مصرف زیاد مواد شوینده در ایران شرکت های تولیدکننده این محصولات بسیار زیاد هستند. طبعاً هر شرکت با کیفیت و قابلیت خاصی این محصولات را تولید می کند که مصرف کنندگان هرکدام مطابق با سلیقه و نیاز خود به خرید از یک شرکت می پردازند.

در پی این مسئله هر شرکت تولیدی مواد شوینده با گذراندن مراحل ثبت برند شوینده باید برندی برای خود به ثبت برساند که مصرف کنندگان به راحتی بتوانند محصول مورد نظر خود را با استفاده از نام و لوگوی برند تولید کننده تهیه کنند.

شرکت های تولیدی شوینده ها با داشتن برند ضمن محافظت از تولیدات خود می توانند به جلب مشتریان زیادی نیز بپردازند. به طوری که جذابیت و ویژگی های یک برند خوب شرکت تولید کننده شوینده باعث می شود مشتریان به آن بیشتر توجه داشته و به خرید از آن حتی برای یک بار بپردازند و در صورت تجربه کیفیت مناسب محصولات آن شرکت مجدداً اقدام به خرید داشته باشند.

در نهایت وجود برند بسیار باعث افزایش سود به نفع تولید کننده و افزایش کیفیت نیز به نفع مصرف کننده است زیرا در صورتی یک برند خصوصاً برند شوینده معروف و پرطرفدار می شود که دارای کیفیت مناسبی باشد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها