مراحل شش گانه ی ثبت برند

مراحل شش گانه ی ثبت برند

مراحل شش گانه ی ثبت برند: به نظر می رسد برای آینده ی تجاری خود تصمیم بزرگی گرفته اید، برای موفقیت در این راه بهتر است با آگاهی لازم قدم بردارید و مراحل  شش گانه ی ثبت برند را در موسسه ی حقوقی ثبت فردا جایی که اعتبار لازم را برای شما کسب خواهد کرد و مشاورانش تجربه خود را رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد، طی کنید.

مراحل شش گانه ی ثبت برند 

حتما تحقیقاتی در مورد مراحل ثبت برند کرده اید و می دانید که برند یک نام معمولی نیست برند نامی است که باید ویژگی های مهمی داشته باشد همچنین برای انتخاب این نام باید حساسیت زیادی به خرج داد زیرا اگر نامی که به عنوان برند تجاری خود انتخاب کرده اید بنا به هر دلیلی توسط سازمان مالکیت معنوی تایید نشود، بسیار نزد این سازمان بی اعتبار خواهد شد.

پس با توجه به این مقدار ازحساسیت در مراحل شش گانه ی ثبت برند تا انتها با ما همرا باشید. (موسسه ی حقوقی ثبت فردا)

مرحله اول از مراحل ثبت برند

مراحل ثبت برند با مشاوره شروع می شود، شما می توانید برای شروع و استارت کار خود از مشاوره ی رایگان و دقیق ثبت فردا استفاده کنید و از کلیه ی مراحل ثبت برند از جمله مقدارزمانی که برای ثبت برند نیاز است چه مقدار هزینه خواهید داشت و البته مهم ترین بخش ماجرا حساسیت بسیار بالایی که در انتخاب نام تجاری خود باید به کار ببرید را در کنار مشاورین و وکلای زبده ی ثبت فردا با اطمینان خاطر طی کنید.

مرحله ی دوم از مراحل ثبت برند

در این مرحله باید تمام خلاقیت و اطلاعات خود را در مورد تجارتتان به کار ببرید، این مرحله همان مرحله ی ویژه ی انتخاب نام است.

همان مرحله ای که اگر درست و با دقت و تمرکز بگذرانید در ذهن مشتری های آینده ی خود جایگاه واقعی برند را پیدا خواهید کرد، و به برندی که شما ثبت کرده اید احساس تعلق خاطر پیدا می کنند.

برای مثال استیو جابز زمانی که تصمیم قطعی گرفت تا نام برند تجاری شرکت خود را اپل (apple) بگذارد تصویری متفاوت در ذهنش بود به نقل از همکارش: او سال ها قبل در مزرعه ای کار می کرد که یک باغ سیب بزرگ داشت و استیو درآن سال ها گیاه خوار بوده و سیب را غذای کاملی می  دانست. امروزه این برند از محبوب ترین ها و سوژه ی بسیاری از ژورنالیست هاست.

خوشبختانه درسابقه ی درخشان ثبت فردا همکاری با برند های این چنینی همچون شیرین عسل و مینو موجود است، که برندهایی آشنا و دوست داشتنی از کودکی تا به امروز هستند.

و البته برند های همچون  softlan – Active -Henkelاز مشتری های همیشگی ما محسوب می شوند.

در این مرحله ی حساس شما باید به سایت سازمان مالکیت معنوی رجوع کنید و نامی که برای ثبت برند خود در نظر گرفته اید را استعلام کنید، برای استعلام گرفتن باید زمینه ای که می خواهید در آن برندتان را ثبت کنید مشخص کنید که اصطلاحا می گویند طبقه، یعنی شما نام منتخب را در طبقه ی مربوط به خودش  می نویسید سپس مشخص می شود که این نام در این طبقه ثبت شده است یا خیر نکته ی حائز اهمیت این است که هوش مصنوعی موجود  در این سایت  اگر نام برندی شبیه به نام منتخب شما باشد نیز به نمایش میگذارد و اگر مورد یا مواردی مشابه وجود داشته باشد در واقع در حال اخطاربه شماست که نام منتخب را تغییر دهید زیرا که برند شما با این شرایط رد خواهد شد.

حال اگر شما بدون در نظر گرفتن این موارد… درخواست ثبت برند کنید و نام منتخب شما از طرف کارشناس سازمان مالکیت معنوی رد شود، شما سابقه ی برند خود را در اصطلاح خراب کرده اید و کارتان برای تقاضای ثبت برند در دفعات بعدی بسیار سخت خواهد بود.

پس استعلام گرفتن و دقت به جزئیات آن مساوی است با موفقیت

مرحله ی سوم از مراحل شش گانه ی ثبت برند

در این مرحله از مراحل شش گانه ی ثبت برند شما باید مدارک مورد نیاز را فراهم کنید:

اشخاص حقیقی عکس شناسنامه عکس کارت ملی جواز کسب

(فعالیت مربوطه)

کارت بازرگانی(در صورت لاتین بودن نام)
اشخاص حقوقی مدارک هویتی

اعضای هیئت مدیره

جواز کسب (فعالیت مربوطه) کپی روزنامه ی شرکت کارت بازرگانی ( در صورت لاتین بودن نام )

 

پس از اینکه این مدارک در اظهارنامه  توسط کارشناسان ما در ثبت فردا تکمیل شد، و هزینه های مربوطه پرداخت شد در این سامانه برگه ای به شما ارائه خواهد شد که می توانید آن را پرینت گرفته و از دفترخانه ای گواهی امضاء و فرم تایید اطلاعات اخذ کنید.

مرحله ی چهارم از مراحل ثبت برند

از مراحل ثبت برند مرحله ی چهارم بسیار سرنوشت ساز است زیرا اظهار نامه ی شما به وسیله ی سه کارشناس و رئیس اداره ی مربوطه ( اداره ی علائم تجاری) بررسی و بدون مشکل ثبتی اعلام می شود، و  در صورتی که مورد تایید کامل قرار گیرد از طریق سامانه ی مذکور برای شما پیامکی حاوی موفقیت آمیز بودن عملیات ثبت برند شما فرستاده خواهد شد.

و شما موظف هستین حضوری به اداره ی مالکیت معنوی رجوع کرده و پرونده ی حضوری تشکیل دهید.

مرحله ی پنجم از مراحل ثبت برند

در این مرحله از مراحل ثبت برند در واقع شما را به رسمیت می شناسند، و در خواست ثبت برند شما در روزنامه ی رسمی از سوی سازمان مالکیت معنوی فرستاده می شود.

که شما باید هزینه ی روزنامه را واریز نمایید که پس از یک هفته آگهی روزنامه چاپ می شود و به آدرس شما ارسال می شود.

مرحله ی ششم از مراحل ثبت برند

این قسمت شیرین ترین مرحله ی ثبت برند است اینکه با استفاده ازمشاوره ی مشاورین مجرب ما و کاردانی وکلای زبده ی ثبت فردا بتوانید تمام مراحل را بدون کوچکترین مشکلی بگذرانید و یک نسخه از کلیه ی مدارک خود(یک نسخه از اظهارنامه – ده نمونه از برند در سایز ۶*۶ و یک نسخه از روزنامه ی رسمی) را به سازمان مالکیت معنوی برده و سند برند خود را دریافت کنید. (تبریک برای ثبت برند خود)

سخن آخر

برای کلیه ی امور حقوقی هر مدیری نیاز به مشاوره ی دقیق و حساب شده دارد که علاوه بر اینکه  بتواند با آرامش به انجام امور تجاری خود بپردازد بلکه در اسرع وقت و با کم ترین هزینه با اعتماد به موسسه ی حقوقی ثبت فردا و تماس با شماره ی۵۲۷۱۲-۰۲۱  تمامی امور حقوقی خود را نیز انجام شده بداند.

ثبت فردا در کنار شما

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها