مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود که شما را متمایز می کند!

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود که شما را متمایز می کند!

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود که شما را متمایز می کند! : شرکت با مسئولیت محدود از آن دسته شرکت هایی است که توسط دو یا چند نفر جهت اقدامات تجاری به وجود آمده است. در این نوع شرکت ها، سرمایه اولیه به تعداد سهام های مختلف تقسیم نمی شود. بلکه هر فرد سرمایه گذار به اندازه سرمایه ای که ارائه داده است، بر امور شرکت دخالت دارد و بیش از آن تعهدی نسبت به آن نخواهد داشت. در این بین، آگاهی از مزایا و خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود گام بلندی در تاسیس این دسته از شرکت ها به شمار می آید.

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود که شما را متمایز می کند!

اگر شما نیز از آن دسته سرمایه گذارانی هستید که به دنبال شناخت شرکت با مسئولیت محدود و آشنایی با مزایا و ویژگی های این نوع شرکت ها هستید، بهتر است نگاهی به متن ذیل بیندازید. ما در این مقاله سعی کردیم مهم ترین ویژگی ها و مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در اختیار خوانندگان بگذاریم.

شرکت با مسئولیت محدود به چه معنی است؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی اطلاق می شود که توسط چند نفر اداره شود. در این میان، میزان تعهد هر کدام از این افراد به مقدار سرمایه گذاری آنها بستگی دارد. هرچه میزان سرمایه بیشتر باشد، فرد تعهد و مسئولیت بیشتری نسبت به شرکت خواهد داشت.

ثبت این دسته از شرکت ها آسان است و انجام آن جهت پیشبرد اهداف تجاری لازم و ضروری است. تاسیس این دسته از شرکت ها همانند سایر موارد، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اگر کسب و کاری کوچک دارید و به دنبال اهداف تجاری خود هستید، بهتر است از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اطلاعات کاملی داشته باشید.

مزایای شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین انواع شرکت هایی است که در کشور ما وجود دارد. بسیاری از سرمایه گذاران از این نوع شرکت استقبال می کنند. زیرا مزایای آن، تاثیرات مثبتی را بر کسب و کار آنها می گذارد. بنابراین، بهره مندی از این روش، شما را با برخی مزایا روبرو می کند که استفاده از آنها خالی از لطف نیست. برای درک بهتر این موضوع بهتر است در ادامه به تفصیل به بررسی این موضوع بپردازیم.

مقبولیت تعداد پایین شرکا

یکی از مهم ترین مزایایی که شرکت با مسئولیت محدود دارد، آن است که افراد قادر به تشکیل این دسته از شرکت ها تنها با دو شریک خواهند بود. به عبارتی دیگر، هیچ محدودیتی در تعداد نفرات شریک در تاسیس شرکت وجود ندارد. به همین دلیل است که در بسیاری از موارد شاهد انتخاب شرکت با مسئولیت محدود توسط اعضای یک خانواده هستیم. بنابراین، با انتخاب این نوع از شرکت، دیگر جای نگرانی بابت تعداد افراد سرمایه گذار نخواهد بود و به راحتی قادر به انتخاب شرکا و یا یک شریک هستید.

مسئولیت محدود افراد

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود که مورد توجه افراد قرار گرفته است، مسئولیت محدود سرمایه گذاران است. نکته قابل توجه آن است که افرادی که در این نوع از شرکت ها سرمایه گذاری می کنند، مسئولیتی فراتر از میزان سرمایه گذاری خود ندارند. به عبارتی دیگر، اموال شخصی آنها به شرکت ربطی ندارد و آنها تنها به میزانی که سرمایه گذاری کرده اند، وظایف خود را انجام می دهند. در نتیجه، بسیاری از افراد مایل به انتخاب این روش جهت بهره مندی از این مزایا هستند.

عدم ورشکستگی شرکا در صورت ورشکستگی شرکت

یکی دیگر از مزایای این نوع از شرکت عدم ارتباط ورشکستگی شرکت با شرکا است. به عبارتی دیگر، اگر شرکت مسئولیت محدود اعلام ورشکستگی کند، این ورشکستگی به شرکا ارتباطی نخواهد داشت و افراد شریک، ورشکسته تلقی نخواهند شد. این مورد نوعی امتیاز است که شرکت با مسئولیت محدود در اختیار سهامداران خود می گذارد.

آسان تر بودن مراحل تشکیل شرکت

یکی از مزایای این شرکت راحت بودن مراحل تاسیس آن است. از آنجا که شرط خاصی برای تشکیل آن وجود ندارد در نتیجه اقدامات لازم جهت ثبت این نوع شرکت نیز آسان تر خواهد بود. بنابراین، محبوبیت آن در میان افراد قابل درک است.

کم بودن سرمایه مورد نیاز

یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود میزان سرمایه مورد نیاز است. در ثبت شرکت های سهامی خاص و عام، میزان سرمایه جهت تاسیس شرکت بیشتر است. اما در شرکت با مسئولیت محدود با مقدار کمی سرمایه قادر به تاسیس شرکت مورد نظر خود خواهید بود. بنابراین، بسیاری از افراد مشتاق بهره مندی از این روش جهت دستیابی به اهداف تجاری خود هستند.

وجود هیئت نظاره

در شرکت با مسئولیت محدودی که سرمایه گذاران آن کمتر از دوازده نفر است، نیازی به نهاد و مقام کنترل کننده وجود ندارد. هیئت نظاره تنها در صورتی باید تشکیل شود که تعداد اعضای شرکت و شرکا بیش از دوازده نفر باشند. در این صورت هیئتی جهت نظارت بر امور باید تشکیل گردد.

مجمع عمومی

نکته ای در مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود قابل توجه است مجمع عمومی این شرکت ها است. در صورتی که شرکت با مسئولیت محدود مورد نظر هیئت نظاره نداشته باشد نیازی به مجمع عمومی نیز نخواهد بود. بدین ترتیب شرکای شرکت به صورت فردی مورد مشورت قرار خواهند گرفت. بنابراین تسهیل موارد این چنینی باعث رغبت بیشتر سرمایه گذاران به انتخاب این دسته از شرکت ها شده است.

عدم محدودیت در انتخاب مدیر شرکت

یکی دیگر از مزایای این نوع از شرکت ها نحوه انتخاب مدیر است. در این شرکت یک یا چندین نفر به عنوان مدیر شرکت انتخاب می شوند. این افراد که ممکن است جزو شرکا هم نباشند برای مدت محدود یا نامحدود اداره شرکت را برعهده می گیرند. بر خلاف این شرکت، شرکت های سهامی عام و خاص بایستی به ترتیب ۵ و ۳ مدیر به مدت دو سال داشته باشند. در نتیجه، انتخاب این نوع شرکت مزایای مختلفی را در اختیار افراد می گذارد که این مورد یکی از آنها است.

نتیجه گیری

شرکت با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت هایی است که سرمایه گذاران جهت پیشبرد اهداف تجاری خود از آن استفاده می کنند. در این میان یکی از مهم ترین مسائلی که افراد را به سمت این مورد می کشاند، مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. تاثیرات مثبت این دسته از شرکت ها باعث شده است که افراد زیادی خواهان ثبت شرکت خود به این روش باشند. به همین دلیل است که شرکت با مسئولیت محدود از پرطرفدارترین شرکت ها به شمار می آید.

مزایایی نظیر وجود هیئت نظاره، کم بودن سرمایه مورد نیاز، مسئولیت محدود سرمایه گذاران و مواردی از این دست موجب محبوبیت بیشتر این روش شده است. در این میان افراد زیادی زمان کافی جهت انجام کارهای اداری ثبت شرکت را ندارند. در برخی موارد نیز عدم آگاهی از مراحل موجب سردرگمی متقاضیان می شود.

در این مواقع، بهتر است از متخصصان مربوطه مشورت بگیرید. سایت ثبت فردا یکی از مراجع معتبر است که شما را در انجام کارهای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یاری می کند. با مراجعه با سایت قادر به بهره مندی از خدمات آن خواهید بود.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها