نحوه ثبت شرکت در کانادا

نحوه ثبت شرکت در کانادا

جهت مشاوره در مورد ثبت شرکت و ثبت برند در کانادا با شماره ۰۹۱۲۳۹۶۹۴۶۰  تماس بگیرید .

 

نگاهی بر نحوه ثبت شرکت در کانادا 

نحوه ثبت شرکت در کانادا  :کانادا یکی از کشورهای بسیار ثروتمند واقع در آمریکای شمالی می‌باشد. وجود امکانات، منابع طبیعی و انسانی بسیار فراوان در این کشور، سبب شده است بسیاری از افراد در سراسر جهان به دنبال کسب درآمد از این کشور باشند. به عبارت دیگر وجود اقتصاد پیشرفته در کشور کانادا بسیاری از افراد را ترغیب به زندگی و کسب درآمد از این کشور می‌نماید. در این راستا می‌توان گفت که ثبت شرکت در کانادا یکی از راه‌های رایج کسب اقامت و همچنین کسب در‌آمد از کشور کانادا می‌باشد. لازم به ذکر است افراد باید پیش از انجام هر اقدامی در رابطه با ثبت شرکت در کانادا، ابتدا در مورد قوانین سرمایه‌گذاری در این کشور اطلاعاتی کسب نمایند که در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد با مشکل مواجه خواهند شد، همچنین آگاهی از مراحل و نحوه ثبت شرکت در کشور مذکور بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در همین راستا در ادامه چهار گام بسیار مهم و اساسی در رابطه با ثبت شرکت در کانادا، آورده شده است.

ثبت شرکت در کانادا 99 - ثبت فردا

ثبت شرکت در کانادا

برنامه ریزی، گام اول در ثبت شرکت در کانادا 

اولین و تاثیرگذارترین گام برای ثبت شرکت در کانادا داشتن یک برنامه‌ریزی بسیار دقیق و سنجیده می‌باشد، بدین صورت که صاحبان شرکت ابتدا باید تمامی جوانب را سنجیده و با توجه به میزان توانایی خود برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند. به عبارت دیگر وجود یک چشم‌انداز بلندمدت و هدفمند از نحوه ثبت شرکت در کانادا بسیار الزامی بوده و در نتیجه کار نیز تاثیرگذار می‌باشد. لازم به ذکر است که افراد باید پیش از ثبت شرکت در کانادا، به سه سوال بسیار مهم زیر پاسخ دهند:

-آیا ایده‌ی موجود در راستای راه‌اندازی کسب و کار در کانادا مفید و پربازده خواهد بود؟

-آیا ایده‌ی موجود توانایی رقابت با بازارهای مشابه را دارد؟

-آیا در کشور مذکور، محدودیت‌هایی از جانب دولت برای ثبت شرکت در کانادا وجود دارد؟

ثبت شرکت در کانادا 99

نحوه ثبت شرکت در کانادا

انتخاب نام، گام دوم در ثبت شرکت در کانادا 

در این گام صاحبان شرکت باید یک نام تجاری برای کسب و کار خود انتخاب نمایند. لازم به ذکر است اسم انتخاب شده باید دو ویژگی بسیار مهم و اساسی کوتاه بودن و راحتی تلفظ را با خود به همراه داشته باشد. از سویی دیگر نام انتخاب شده باید نمایانگر نام محصول و فعالیت شرکت باشد. در حالت کلی اهمیت انتخاب نام مناسب و مطلوب در طی فرایند ثبت شرکت در کانادا برای جلوگیری از سردرگمی و ایجاد مشکلات حقوقی می‌باشد.

اخذ مجوز و تعیین نوع فعالیت تجاری، گام سوم در ثبت شرکت در کانادا 

اخذ مجوزهای لازم جهت انجام ادامه فرایند ثبت شرکت در کانادا الزامی می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که با توجه به حساسیت بسیار بالای این مرحله صاحبان شرکت باید با افراد متخصص مشورت نمایند، بنابراین مشورت با وکلای متخصص در این زمینه بسیار توصیه می‌شود. از سویی دیگر در این مرحله تعیین نوع فعالیت تجاری نیز بسیار ضروری می‌باشد. به عبارت دیگر صاحبان شرکت باید مشخص نمایند که فعالیت تجاری آن‌ها کدامیک از انواع استانی، منطقه‌ای، فدرالی، مشارکتی و یا مالکیت فردی را شامل می‌شود. لازم به ذکر است که طبق قوانین ثبت شرکت در کانادا، تنها شرکت‌های تک مالکیتی امکان ثبت در این کشور را دارند و ثبت شرکت به صورت مشارکتی برای افراد خارجی امکان‌پذیر نمی‌باشد. از سویی دیگر صاحبان شرکت حتما باید شماره کسب، حساب مالیات بر درآمد و شماره تجارت را از اداره درآمد موجود در کشور مذکور دریافت کنند.

فراهم نمودن سرمایه اولیه، گام چهارم در ثبت شرکت در کانادا 

در این مرحله صاحبان شرکت باید سرمایه اولیه را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که میزان سرمایه اولیه با توجه به نوع شرکت و ایالتی که شرکت در آنجا به ثبت خواهد رسید، متفاوت خواهد بود. از سویی دیگر صاحبان شرکت برای دریافت ویزای کسب و کار باید نوآورانه بودن فعالیت تجاری خود و توانایی رقابت در بازار جهانی را برای کشور کانادا اثبات نمایند.

ثبت شرکت در کانادا 99 با ثبت فردا

نحوه ثبت شرکت در کانادا

مروری بر شرایط لازم جهت ثبت شرکت در کانادا 

کشور کانادا هموراه به دنبال جذب افراد خلاق و نخبه در زمینه کسب و کار و فعالیت‌های تجاری می‌باشد. به عبارت دیگر انجام فعالیت‌های تجاری در کشور کانادا منوط به وجود سرمایه قابل توجه و مهارت کافی در کسب و کار مورد نظر می‌باشد. در یک جمع‌بندی کلی از مهم‌ترین شرایط لازم برای ثبت شرکت در کانادا می‌توان به دارا بودن حداقل دوسال تجربه کار در زمینه تجاری مورد نظر، مالکیت در تجارت مور قبول کشور کانادا و کسب حداقل امتیار از سیستم امتیاز بندی اشاره نمود. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که صاحبان شرکت پیش از ثبت شرکت در کانادا، باید از میزان هزینه‌های لازم جهت زندگی در کانادا و همچنین از توانایی خود در پرداخت هزینه‌های مذکور اطمینان حاصل نمایند، از سویی دیگر باید حداقل یک مدیر برای شرکت انتخاب شود. مدیر انتخاب شده باید دارای حداقل سن قانونی و اقامت کشور کانادا بوده و نیز مورد تایید حداقل یک چهارم اعضای هیئت مدیره باشد.

نکاتی مهم در رابطه با ثبت شرکت در کانادا 

-پس از ثبت شرکت در کانادا تنها راه ابطال مجوز شرکت تجاری، صدور حکم دادگاه می‌باشد.

– ثبت شرکت در کانادا به معنای دریافت پاسپورت کانادایی بوده که سبب بهره‌مندی صاحبان شرکت از تمامی مزایای مربوط به یک فرد حقیقی می‌شود. تحصیل رایگان فرزندان در مدارس این کشور و استفاده از بیمه خدمات رایگان تنها بخشی از مزایای ثبت شرکت در کانادا می‌باشد.

-از دیگر نکات جالب توجه در رابطه با ثبت شرکت در کانادا می‌توان به بهر‌ه‌مندی صاحبان شرکت از مزایای اقتصاد قوی کشور کانادا، پرداخت مالیات کم، بالا بودن کیفیت زندگی در کشور کانادا و… اشاره نمود.

ثبت شرکت در کانادا 99 در ثبت فردا

       نحوه ثبت شرکت در کانادا

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها