نحوه خروج و شرایط قانونی دریافت گذرنامه برای دانشجویان، دانش آموزان و سربازان :

 

مدارک
مشمولان با اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و براساس شرایط فوق می بایست گواهی اشتغال یا فراغت از تحصیل ، برگ اعزام به خدمت بدون غیبت ، برگ ثبت درخواست معافیت های ( کفالت ، پزشکی ، موارد خاص ) ،برگ تایید اتمام تحصیلات (مخصوص فارغ التحصیلان پس از ثبت در دفاتر پلیس +۱۰ ) دفترچه حساب قرض الحسنه بانک قوامین و کارت عابر بانک با مبلغ ۲ میلیون تومان برای سپردن ودیعه مجوز خروج از کشور به مدت ۲۰ روز را همراه داشته باشند
برای تسهیل و تسریع در انجام امور مجوز خروج از کشور میبایست ابتدا با افتتاح حساب قرض الحسنه در یکی از شعبات بانک قوامین در سطح شهر اقدام تا مدت زمان رسیدگی به امور آنان کاهش یابد .

دارای گذرنامه هستم – دارای گذرنامه نیستم
مشمولانی که دارای گذرنامه می باشند بعد از تحویل مدارک و صدور مجوز خروج از کشور برای اطمینان وکنترل نهایی ثبت خروج از کشور به یکی از مراکز اداره گذرنامه در سطح شهر خود مراجعه نمایند و همچنین مشمولان فاقد گذرنامه پس از تحویل مدارک به وظیفه عمومی و صدور مجوز خروج از کشور می بایست پس از ۲۴ ساعت برای درخواست صدور گذرنامه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه نمایند .

نحوه خروج و دریافت گذرنامه برای دانشجویان و دانش آموزان و سربازان
اگر شما گذرنامه هم داشته باشید در صورتی که دانشجو یا دانش آموز و یا حتی سربازی باشید به مجوز خروج از کشورنیاز دارید, یعنی وضعیت سربازیتون نزد نظام وظیفه مشخص باشه ؛ گذرنامه به تنهایی مجوز خروج از کشو برای شما نیست! پس مطالب زیر رو بدقت بخونید:
قوانین کلی گرفتن مجوز خروج از کشور:

۱-مشمول فاقد غیبت باشد.
۲-دانشجویان و دانش آموزان که به سن ۱۸ سال تمام رسیده اند با گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ، مدارس ، مرکز مدیریت حوزه علمیه استانها و برگ معافیت تحصیلی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) باشند .
۳- مشمولان دارای برگه اعزام به خدمت بدون غیبت باشند .
۴. فارغ التحصیلان مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی که مهلت معرفی آنان به اتمام نرسیده و یا دارای برگ اعزام به خدمت بدون غیبت باشند .
۵. دانشجویان فارغ التحصیل که از تاریخ فراغت آنان یکسال سپری نشده ، دارای گواهی فراغت از تحصیل و برگ ثبت اتمام تحصیل از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) باشند.
۶. مشمولان فاقد غیبت که دارای برگ ثبت درخواست معافیت کفالت و معافیت پزشکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) می باشند.
۷. مشمولان فاقد غیبت دارای برگ اعزام به خدمت به تاریخ ۱۹ آذر و ۱۹دی ماه و اول دی ماه می باشند.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها