نگاهی بر نحوه ثبت شرکت ارزان

ثبت شرکت ارزان - ثبت فردا

نگاهی بر نحوه ثبت شرکت ارزان

امروزه ثبت شرکت با توجه به مزایای اقتصادی فراوان از جمله فعالیت‌های بسیار پرطرفدار سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی محسوب می‌شود. در حالت کلی شرکت به مجموعه‌ای گفته می‌شود که از حداقل دو نفر تشکیل شده و هدف آ‌ن‌ها انجام کسب و کار و فعالیت تجاری می‌باشد. لازم به ذکر است زمانی صاحبان سرمایه برای ثبت شرکت ترغیب می‌شوند که فرایند ثبت شرکت ارزان باشد. به عبارت دیگر زمانی که صاحبان شرکت بتوانند، شرکت مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن و با صرف کمترین میزان هزینه به ثبت برسانند و در عین حال از روند انجام فرایند ثبت نیز رضایت کافی را داشته باشند، در این صورت است که رغبت و تمایل بیشتری برای ثبت شرکت خود خواهند داشت. در حالت کلی می‌توان گفت که ثبت شرکت ارزان مزایای بسیار فراوانی برای صاحبان شرکت و نیز کشور میزبان شرکت به دنبال خواهد داشت چرا که علاوه بر موارد مذکور سبب می‌شود که فعالیت تجاری از یک مجرای قانونی پیگیری شده و امکان نظارت بر روند انجام فعالیت وجود داشته باشد. از سویی دیگر آگاهی از مراحل و نحوه ثبت شرکت نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد، زیرا در صورت عدم آگاهی به احتمال بسیار زیاد سبب بروز مشکلات جدی برای صاحبان شرکت خواهد شد. در همین راستا در ادامه هفت گام بسیار مهم و اساسی در رابطه با ثبت شرکت ارزان، آورده شده است.

ثبت شرکت ارزان

ثبت شرکت ارزان

تعیین نوع شرکت، گام اول در ثبت شرکت ارزان

اولین و مهم‌ترین مرحله در ثبت شرکت ارزان تعیین نوع شرکت می‌باشد. لازم به ذکر است صاحبان شرکت پیش از انجام هر اقدامی ابتدا باید نوع شرکت خود را تعیین نمایند. در حالت کلی شرکت‌ها به دو نوع شرکت‌های تجاری و مدنی تقسیم می‌شوند. شرکت‌های تجاری طبق قوانین تجارتی تاسیس می‌شوند و هدف از تاسیس آن‌ها سودآوری و بازده اقتصادی می‌باشد. شرکت‌های مدنی نیز از طریق گرد هم آمدن چند شریک به صورت اشاعه بوجود می‌آیند.

بارگذاری درخواست در سامانه ثبت شرکت، گام دوم در ثبت شرکت ارزان ‌

پس از انجام گام اول، صاحبان شرکت باید در گام دوم ثبت شرکت ارزان اقدام به بارگذاری درخواست خود در سامانه ثبت شرکت به آدرس ssaa.ir نمایند. لازم به ذکر است که انجام این مرحله هیچ‌گونه هزینه‌ای برای صاحبان شرکت در پی نخواهد داشت. پس از ارسال درخواست، باید سایر اطلاعات مورد نیاز سامانه نیز، تکمیل و بارگذاری شود.

ثبت شرکت ارزان در ثبت فردا

ثبت شرکت ارزان

تعیین نام، گام سوم در ثبت شرکت ارزان ‌

تعیین نام مناسب برای شرکت از دیگر مراحل ثبت شرکت ارزان محسوب می‌شود. نام انتخاب شده باید علاوه بر داشتن ریشه فارسی و مطابقت با فرهنگ انقلاب اسلامی، کوتاه و با معنی بوده و نشان دهنده نوع فعالیت و کسب و کار شرکت باشد. لازم به ذکر است در این مرحله، سامانه ثبت شرکت پنج نام پیشنهادی را از صاحبان شرکت درخواست می‌نماید، که صاحبان شرکت باید با توجه به اولویت مورد نظر خود نام‌های پیشنهادی را در فیلدهای موجود وارد نمایند. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از اسامی مربوط به ارگان‌های دولتی غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. در حالت کلی می‌توان گفت که اغلب کارشناسان الگوی نامگذاری زیر را پیشنهاد می‌کنند(خاص-عام-خاص-خاص). همانطور که در این الگو مشاهده می‌شود بهتر است نام انتخاب شده سه سیلابی یا بیشتر باشد.

ثبت شرکت ارزان - ثبت فردا

ثبت شرکت ارزان

تعیین مدت و موضوع فعالیت تجاری، گام چهارم در ثبت شرکت ارزان ‌

گام چهارم در ثبت شرکت ارزان، تعیین موضوع و نوع فعالیت تجاری شرکت بسیار ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق ماده ۱۹۰۰ قانون مدنی موضوع شرکت باید مشروع، متضمن منافع عقلانی، معلوم و معین باشد. برای جلوگیری از مشکلات بعدی موضوع انتخابی باید در اساسنامه شرکت قید شود. در حالت کلی تعیین موضوع فعالیت‌های شرکت نشان دهنده هدف شرکت می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای برخی از فعالیت‌ها قوانین و مقررات مخصوصی وجود دارد که کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح در این رابطه الزامی می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق قانون مدیران نباید از حد موضوع شرکت تجاوز نمایند، در غیر این صورت کلیه شرکا و سهامداران مسئول جبران خسارت خواهند بود. با توجه به موارد مطرح شده در خصوص تعیین موضوع فعالیت تجاری و حساسیت بسیار بالای این مرحله، صاحبان شرکت باید با افراد متخصص مشورت نمایند، بنابراین مشورت با وکلای متخصص توصیه می‌شود. از سویی دیگر در یک دسته بندی کلی می‌توان مدت زمان فعالیت شرکت را به دو دسته محدود و نامحدود تقسیم‌بندی نمود، لازم به ذکر است برای تعیین مدت زمان فعالیت شرکت مشورت با تمامی شرکا الزامی می‌باشد.

تعیین سرمایه شخص حقوقی و میزان ارزش ریالی، گام پنجم در ثبت شرکت ارزان ‌

تعیین سرمایه شخص حقوقی و میزان ارزش ریالی از دیگر مراحل ثبت شرکت ارزان محسوب می‌شود. لازم به ذکر است این مرحله به دلیل حساسیت بسیار بالا، نیازمند دقت و توجه مضاعف از سوی افراد می‌باشد. در این مرحله باید نوع سرمایه شرکت اعم از نقدی یا غیرنقدی، سهام با نام یا بی‌نام به صورت دقیق مشخص شود. از سویی دیگر تعیین میزان ارزش ریالی هر سهم نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لازم افراد متقاضی ثبت شرکت بدانند که حداقل سرمایه مورد نیاز برای این منظور صد هزارتومان است. از سویی دیگر چنانچه آورده هر یک از شرکا غیرنقدی باشد، کسب نظر دادگستری مبنی بر ارزش آورده غیرنقدی الزامی خواهد بود.

تعیین موقعیت دفتر مرکزی شرکت، گام ششم در ثبت شرکت ارزان

در این مرحله از مراحل ثبت شرکت ارزان، افراد باید آدرس دفتر مرکزی به همراه کدپستی دقیق را در سامانه ثبت شرکت وارد نمایند. لازم به ذکر است در صورت عدم وجود آدرس مشخص شرکت، می‌توان از آدرس منزل و یا محل کار یکی از شرکا استفاده نمود. پس از وارد نمودن آدرس در فیلد مربوطه در سامانه، این آدرس به عنوان آدرس شرکت تلقی شده و در روزنامه رسمی شرکت منتشر خواهد شد. اهمیت این مرحله بدین دلیل است که تمامی اخطاریه‌ها، دادخواست‌ها و اوراق رسمی به آدرس درج شده در اساسنامه ابلاغ خواهند شد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگر شرکت دارای شعب باشد، لازم است آدرس شعب نیز در اساسنامه شرکت قید شود.

تکمیل اطلاعات نهایی مورد نیاز در سامانه، گام هفتم در ثبت شرکت ارزان

لازم است افراد پس از انجام مراحل بالا، برای تکمیل فرایند اعلام تقاضا اطلاعات درخواستی سامانه اداره ثبت شرکت‌ها نظیر تعیین مدت زمان و موضوع فعالیت شرکت، وارد نمودن آدرس شرکت، وارد نمودن نام شرکا و سهامداران، تعیین روزنامه سالی/ مالی، تکمیل اساسنامه و… را به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir ارسال نمایند.

ثبت شرکت ارزان در شرکت ثبت فردا

ثبت شرکت ارزان

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها