هزینه ثبت برند در ایران

هزینه ثبت برند در ایران

هزینه ثبت برند در ایران

با وجود اینکه ثبت برند از نظر قانونی اجباری نیست جز برای یک دسته خاصی از شرکت ها اما امروزه با توجه به وجود تعداد زیادی از شرکت های تجاری و تولیدی، لزوم ثبت برند مشخص شده است. اگر شرکت تجاری شما دارای یک برند مخصوص به خود باشد شما می توانید به راحتی در سطح جامعه از محصولات خود نه تنها حمایت کنید بلکه در برابر سوء استفاده دیگران از محصولاتتان محافظت کنید.

اگر برای شرکت تجاری خود برندی ایجاد کنید که علاوه بر نام شرکت به محصولات و ویژگی ها و کیفیت آن ها اشاره کند می توانید به راحتی به تبلیغ محصولات خود پرداخته و به مرور زمان کسب اعتبار و شهرت کنید. از آن جایی که ممکن است شرکت های متفاوت به تولید و ارائه محصولات شما نیز بپردازند داشتن یک برند مخصوص به خود باعث می شود مشتریان خاص خود را داشته باشید.

زمانی که هر شرکت دارای برند و نام تجاری مخصوص باشد مصرف کنندگان نیز می توانند به راحتی آن ها را شناسایی کرده و محصولات و خدمات هرکدام از شرکت ها که مطابق با نیاز و سلیقه آن ها است، انتخاب کنند و با خرید آن ها به نیازهای خود به درستی پاسخ دهند.

شما اگر خواستار ثبت برند برای شرکت خود بوده و در این زمینه نیازمند آگاهی نسبت به هزینه ثبت برند در ایران هستید می توانید با مطالعه این نوشته به اهداف خود دست پیدا کنید.

ثبت برند در ایران

اگر در کشور ایران بخواهید به ثبت برند برای شرکت تجاری خود بپردازید این عمل را می توانید با طی مراحل ثبت برند و پرداخت هزینه ثبت برند در ایران انجام دهید. جهت ثبت برند ابتدا باید به صورت آنلاین و از طریق سایت مرکز مالکیت معنوی تقاضا دهید و سپس جهت پیگیری باقی امور به اداره علائم تجاری مراجعه کنید.

در ابتدا باید به طراحی لوگو و برند مورد نظر خود پرداخته سپس با تهیه مدارک مورد نیاز عمل ثبت برند به سامانه مرکز مالکیت معنوی مراجعه کنید. در این سایت باید به تکمیل اظهارنامه ای پرداخته و سپس اسکن شده مدارک و نمونه برند ۶×۶ سانتی متر را در آن سایت بارگذاری می کنید.

در این شرایط سامانه برگه ای را به شما نمایش می دهد که پرینت آن را باید به یکی از دفاتر اسناد برده که اطلاعات شما در سایت تأیید شود. دفتر اسناد نیز باید گواهی امضا و فرم تأیید اطلاعات را در اختیار شما قرار داده و با استفاده از آن در سامانه، نام کاربری و رمز عبوری جهت استفاده از آن ها در مراحل بعدی ثبت برند دریافت می کنید.

سپس ریاست و کارشناسان اداره مالکیت معنوی به بررسی تقاضای شما جهت ثبت برند پرداخته و در صورت تأیید پیامکی برای شما ارسال می شود. در این صورت شما با در دست داشتن باید به اداره مالکیت معنوی مراجعه کرده و پرونده فیزیکی در جهت ثبت برند خود ایجاد کنید.

در پایان به بخشی از هزینه ثبت برند در ایران می رسید زیرا جهت چاپ و ارسال روزنامه رسمی نوبت اول و روزنامه رسمی نوبت دوم باید هزینه اش را پرداخت کنید و در پایان ضمن پرداخت هزینه حق الثبت و در دست داشتن نسخه ای از دو روزنامه رسمی و نسخه ای از اظهارنامه علامت تجاری و همچنین ده نمونه از برند مورد نظر، به اداره مالکیت معنوی رفته و سند ثبت برند خود را دریافت می کنید.

هزینه ثبت برند

همانطور که می دانید عمل ثبت برند علاوه بر مزایای زیادی که دارد همچنین هزینه هایی نیز به همراه خواهد داشت. هزینه های ثبت برند در ایران تحت تأثیر بسیاری از موارد است که در ادامه کمی جزئی تر به آن ها می پردازیم.

بخشی از هزینه ثبت برند در ایران به نوع آن برند مربوط می شود به طوری که با توجه به اینکه برندها به صورت حقیقی یا حقوقی به ثبت می رسند نیز هزینه های آن ها متفاوت می شود. این بخش از هزینه ها باید در سامانه ثبت برند پرداخت شود.

هزینه های جانبی ثبت برند

از دیگر هزینه های ثبت برند در ایران هزینه هایی است که جهت چاپ روزنامه های رسمی نوبت اول و نوبت دوم توسط شما باید پرداخت شود. این هزینه به چاپ رنگی یا سیاه و سفید و همچنین ابعاد برند در چاپ و… بستگی دارد. همچنین دیگر هزینه ثبت برند در ایران هزینه حق الثبت بعد از چاپ آگهی نوبت اول است که متقاضیان ثبت برند باید آن را پرداخت کنند.

دیگر هزینه های ثبت برند در ایران

علاوه بر دو دسته هزینه هایی که ذکر شد، موارد دیگری نیز جهت پرداخت هزینه ثبت برند در ایران مانند هزینه حق الثبت اظهارنامه در ازای یک طبقه، هزینه هر طبقه اضافی، هزینه حق الثبت علامت در ازای یک طبقه، هزینه حق الثبت برند در طبقه اضافی، هزینه حق تمدید ثبت طی دوره های ده ساله، هزینه استعلام جهت اجازه بهره برداری یا انتقال، هزینه حق الثبت انتقال قراردادی در ازای کالا و خدمات، هزینه حق ثبت انتقال در ازای هر طبقه اضافی، هزینه حق ثبت مجوز فعالیت، هزینه حق ثبت اجازه مجوز فعالیت یا فسخ و خاتمه فعالیت، هزینه اطلاحیه اظهارنامه، هزینه ثبت انتقال اظهارنامه یا اجازه فعالیت، هزینه حق ثبت تغییرات، هزینه صدور گواهی المثنی، هزینه ثبت برند مربوط به رو نوشت تاییدیه مصدق، هزینه دریافت تاییدیه اظهارنامه، هزینه رسیدگی به شکایت و اعتراضات رد ثبت، هزینه رسیدگی به شکایت و اعتراضات تقاضای ثبت و هزینه ودیعه تسلیم دادخواست ابطال به دادگاه رسیدگی وجود دارد که طی عملیات ثبت برند در صورت لزوم باید پرداخت شوند.

قابلیت های ثبت برند

با توجه به قابلیت های فراوانی که ثبت برند برای یک شرکت به همراه دارد می توان گفت پرداخت هزینه ثبت برند در ایران سخت و دشوار نخواهد بود. زمانی که شرکت شما توسط برند ثبت شده مخصوص به خود می تواند اعتبار و شهرتی در سطح کشور کسب کند و در پی آن محصولات و خدمات شما، طرفداران زیادی پیدا کند پرداخت وجوه هزینه ثبت برند در ایران می تواند امری طبیعی باشد.

شرکتی که دارای برندی مخصوص به خود است ضمن افزایش مشتریان می تواند به افزایش تولیدات خود پرداخته و از این طریق کسب سود بیشتری داشته باشد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

سوالات متداول

هزینه مورد نیاز برای ثبت برند چقدر است؟

هزینه های قانونی برای ثبت یک برند ،حدود ۴۵۰ هزار تومان می باشد .که شامل آگهی تقاضا نامه ،هزینه حق وثبت و هزینه روزنامه است .دیگر هزینه ها ،مانند هزینه روزنامه دوم و به علاوه حق الوکاله وکیل و هزینه ی تصدیق ده سال برند با توجه به طبقات اعلام شده متغییر می باشد.

مدت زمان دقیق برای ثبت یک برند چقدر است؟

مدت زمان دقیق برای ثبت اظهارنامه نامه یک برند ،حدودا پنج روز مباشد .و پس از آن بررسی اولیه توسط کارشناس ثبت بین ۱۰ تا ۵۰ روز می باشد و سپس توسط کارشناس مسئول ثبت بین ۷ تا ۱۰ و توسط رئیس ادره بین ۱ تا ۱۰ روز می باشد .توجه داشته باشید پس از ثبت نهایی اظهارنامه ۳۰ روز جهت آگهی در روزنامه رسمی به طول خواهد انجامید .

رای ثبت برند به چه مدارکی نیاز هست؟

برای ثبت یک برند و یا علامت تجاری داشتن یک جواز و یا مدرک دال بر فعالیت شما می باشد ،نیاز است .توجه داشته باشید در صورت لاتین بودن برند و نداشتن ریشه فارسی،ارائه کارت بازرگانی الزامی است .

اعتبار یک برند پس از ثبت نهایی چقدر است؟

پس از ثبت نهایی یک برند و اخذ تصدیق ،مدت زمان اعتبار تصدیق برند ۱۰ سال می باشد که جهت تمدید پس از پایان ۱۰ سال ،۶ ماه مهلت تشکیل پرونده جدید وجود دارد .
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها