هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟ براساس مفادی که در قانون تجارت وجود دارد؛ شرکت با مسئولیت محدود میان دو یا چند نفر به دلیل کسب سود و اهداف تجاری تشکیل می‌شود. در این نوع شرکت، برخلاف شرکت ‌های سهامی، سرمایه به قطعاتی به نام سهام تقسیم نخواهدشد و هرکدام از شرکا به اندازه سرمایه یا آورده‌ای خود در برابر تعهدات و قروض شرکت مسئول خواهند بود.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

باتوجه به قواعدی که در این شرکت وجوددارد و اینکه با سرمایه و شرکا محدود قابل ثبت است؛ اشخاص فراوانی به این نوع تمایل دارند. بنابراین اینکه هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؛ یکی از سوالات پرتکرار است. در این نوشته با بررسی نکات مختلف به این پرسش پاسخ خواهیم‌داد.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود شامل چه مواردی می‌شود؟

در مورد این مسئله پارامترهای مختلفی باید در نظر گرفته شوند و تک تک این موارد هزینه ‌بر هستند. با آگاهی نسبت به تمامی آن‌ها شما درک صحیحی از هزینه کلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود خواهیدداشت. با توجه به اینکه مقدار دقیق بسته به زمان متغیر هستند و به عوامل مختلفی بستگی خواهدداشت؛ عدد دقیقی درج نمی‌شود اما تمامی تیترهای زیر مواردی هستند که در این مورد اثرگذار و حائز اهمیت هستند.

تنظیم شرکتنامه

یکی از اسناد اصلی این نوع از شرکت‌ها شرکتنامه است که اگر تنظیم نشود؛ ثبت شرکت امکان‌پذیر نخواهدبود. طبق قانون این سند نوعی قرار داد محسوب می‌ شود که در آن مشخصات تمامی شرکا، موضوع و مدت شرکت و شرایط تشکیل و اداره آن و مسئولیت ‌های شرکت در برابر اشخاص ثالث تعریف خواهد شد.

یکی از اصلی‌ترین هزینه ‌های مربوط به به ثبت این نوع از شرکت، متعلق به تنظیم شرکتنامه است. با وجود اینکه این تیتر مربوط به شرکتنامه می‌شود اما تمامی هزینه‌ های تنظیم اساسنامه، اظهارنامه و اوراق ثبتی را نیز شامل خواهد شد. کلیه این مدارک از اصلی‌ت رین اسناد، در هنگام ثبت است.

حق‌الثبت و ثبت نام

حق‌الثبت از جمله انواع هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود محسوب می‌ شود. میزان مبلغ در این مورد بستگی مستقیمی به میزان سرمایه شرکت دارد. در قانون تجارت میزان حداقلی جهت سرمایه اولیه شرکت با مسئولیت محدود وجود ندارد با این حال معمولا آن را یک میلیون ریال در نظر می‌گیرند.

مبالغ مربوط به ثبت نام، مبلغ ثابتی است که باید به یک شماره حساب به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نزد بانک ملی واریز شود.

تعیین نام

یکی از ارکان مهم یک شرکت، نام آن است. تعیین اسم برای شرکت تجاری کار چندان آسانی نیست. به این دلیل که قوانین زیادی باید در این خصوص رعایت شود. به همین جهت در طی روال ثبت، پنج نام به ترتیب اولویت در وبسایت ثبت شرکت‌ها درج می‌ شود که کارشناسان از این بین یک نام را تایید خواهندکرد.

در صورتی که نام مناسب پیشنهاد داده نشود؛ پرونده مورد تایید قرار نمی‌گیرد و روال طولانی‌تر خواهدشد. به طور کلی هزینه تعیین نام مقدار مشخصی است که در صورت عدم تایید باید تکرار شود.

چاپ آگهی

جهت به رسمیت شناخته شدن ثبت شرکت باید آگهی مربوط به آن در دو نوبت در روزنامه  های رسمی و محلی به چاپ برسد. به طور دقیق، در مرحله اول آگهی در روزنامه محلی و در مرحله دوم آگهی در روزنامه رسمی درج می‌شود. میزان این هزینه به عوامل مختلفی از جمله تعداد خطوط آگهی و نوع درج آگهی بستگی دارد.

حق‌الوکاله

برخی از افراد با هدف اینکه امور ثبت شرکت خود را با سرعت بیشتری به اتمام برسانند؛ به وکلای حرفه‌ای همچون کارشناسان سایت ثبت فردا مراجعه می‌کنند؛ در صورتی که از این روش استفاده کنید. مبالغ مربوط به حق‌الوکاله نیز به هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود اضافه می‌شود.

پست مدارک و پوشه و گیره

تمامی روال اداری نیاز به برخی ملزومات همچون پوشه، گیره و غیره دارند. هزینه‌های این بخش با اینکه چندان قابل توجه نیستند اما نیاز است که مبلغی جهت آن در نظر گرفته شود.

هزینه‌های پس از ثبت

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود پس از اینکه آگهی ثبت شرکت در روزنامه به چاپ می‌رسد؛ به پایان خواهدرسید. با این حال حتی در این زمان نیز اقدامات مهمی باید انجام شود که هزینه ‌بر است. این موارد شامل موارد زیر خواهد شد.

پلمپ دفاتر

زمانی که شرکت تجاری به ثبت می‌رسد؛ باید قوانین مخصوص به مالیات نیز در خصوص آن رعایت شود. به همین جهت، تمامی عملیات مالی باید به نحوی درست و قانونی ثبت و نگهداری و در مواقع مورد نیاز بررسی شود. طبق قانون تجارت، کلیه موسسات و شرکت‌ های تجاری، جهت ثبت این مراودات باید از دفاتر پلمپ استفاده کنند. این دفاتر از سازمان امور مالیاتی تحویل گرفته می‌شوند و به اسم دفاتر قانونی نیز شناخته می‌شوند.

این امر جهت مشخص بودن کلیه فعالیت‌های مالی شرکت‌ ها به صورت سالیانه در نظر گرفته می‌ شوند و کاملا اجباری محسوب می‌شوند. لازم به ذکر است که دفاتر قانونی یا همان پلمپ دفاتر به دو نوع رسمی و غیررسمی تقسیم می‌شوند که منظور از دفاتر رسمی به دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی، دفتر کپیه است. در گروه دفاتر غیررسمی نیز انواع دفاتر معین بدهکاران، بستانکاران و معین اموال وجود دارند. هزینه اخذ پلمپ دفاتر از جمله اصلی‌ترین هزینه‌های مربوط به انواع شرکت‌ها از جمله با مسئولیت محدود، پس از به پایان رسیدن ثبت است.

سخن پایانی

شرکت با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت ‌های تجاری است که به دلیل قواعد آسانی که در شکل‌گیری آن وجود دارد؛ در خصوص شرکت‌های کوچک بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. به دلیل همین استقبال بالا، یکی از پرتکرارترین سوال‌های موجود در این زمینه، هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. این مورد یک سوال کلی به شمار می‌ رود که پارامترهای مختلفی در آن موثر هستند که در این نوشته به آن اشاره شد. باتوجه به متغیر بودن این مبالغ عدد دقیقی در این نوشته ارائه نشده‌است.

تنظیم شرکتنامه، حق‌الثبت و ثبت نام، تعیین نام و انتشار آگهی ثبت شرکت هزینه ‌های اصلی هستند. پس از ثبت نیاز است که مبالغی نیز صرف تهیه یا اخذ پلمپ دفاتر شود که در خصوص مالیات بسیار مهم و اساسی به شمار می‌ روند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که امور ثبتی خود را به موسسات و وکلای خبره بسپارند که امور خود را با سرعت بیشتری انجام دهند. در این صورت هزینه‌های مربوط به حق‌الوکاله نیز به مبالغی که باید پرداخت شود، اضافه خواهدشد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها