هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

ثبت لوگو یا نام تجاری یک شرکت در واقع سبب متمایز شدن اجناس و محصولات شرکت از سایر محصولات دیگر می شود. جهت ثبت برند یا لوگو باید برخی از مراحل قانونی طی شود تا افراد حقیقی یا حقوقی بتوانند برند شرکت خود را به ثبت برسانند.

هزینه ثبت لوگو و نام تجاری بستگی به فرد متقاضی (حقیقی یا حقوقی) داشته و روند هر یک از افراد متقاضی می تواند کمی با یکدیگر متفاوت باشد. برای هر فرد ممکن است مدارک دریافتی متفاوت بوده و نسبت به روند کاری که طی می شود هزینه های دریافتی نیز با یکدیگر متفاوت باشد. در ادامه در خصوص هزینه های پرداختی توضیح بیشتری خواهیم داد.

اطلاعاتی در خصوص هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

ثبت برند یا همان نام تجاری همانند دیگر ثبت ها، دارای بخش های مختلفی است که نسبت به درخواست متقاضیان برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه های ثبت برند به چند دسته تقسیم می شود که یکی از قسمت هایی که به صورت توافقی می توانید بپردازید، حق موسسه ثبتی است.

در مراکز ثبتی شما هزینه های خود را به طور توافقی می پردازید اما توافقی بودن به این معنی نیست که خارج از عرف و کمتر از حد معین باشد. به طور کلی هزینه هایی که شما برای ثبت برند خود پرداخت می کنید باید با خدماتی که برای شما ارائه می دهند، یکسان باشد.

هزینه های دیگر را طبق تعرفه ای که توسط مراکز ثبتی اعلام شده باید پرداخت کنید. هزینه های پرداختی برای هر فرد یعنی شخص حقیقی یا حقوقی با یکدیگر متفاوت است.

دو بخش اصلی هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

هزینه های ثبت برند به طور کلی به دو بخش اصلی تقسیم می شوند. یک بخش هزینه هایی است که مربوط به نوع ثبت لوگو و نام تجاری مربوط می شود. بخش دیگر ثبت لوگو مربوط به هزینه های جانبی ثبت نام تجاری یا برند مربوط می شود.

هزینه های مربوط به نوع ثبت لوگو یا نام تجاری

این دسته از هزینه های پرداختی بسته به نوع برند و افراد تقاضا کننده یعنی اشخاص حقیقی یا حقوقی متغیر خواهد بود. این بخش از هزینه های پرداختی در زمان ثبت لوگو و نام تجاری در اداره های مربوط به ثبت برند باید پرداخت شود.

پرداخت هزینه های جانبی ثبت لوگو یا نام تجاری

پرداخت جانبی هزینه ثبت لوگو و نام تجاری شرکت مربوط به پرداخت هزینه های آگهی های روزنامه که بسته به تعداد خطوط، سیاه و سفید بودن روزنامه و ابعاد برند درج شده می تواند متفاوت باشد. پس از اگهی اول باید چاپ مجدد از اگهی دوم در روزنامه صورت گیرد.

این چاپ مجدد نیز برای فرد متقاضی، هزینه هایی را نیز در بر دارد. در روزنامه و آگهی دوم نیز مجدداً بررسی هایی در خصوص تعداد خطوط، ابعاد برند و سیاه و سفید بودن روزنامه را در نظر می گیرند. طبق این ویژگی ها قیمتی برای افراد متقاضی تعیین خواهد شد.

روزنامه هایی که در نوبت دوم به چاپ می رسد حداقل باید حدود ۱۳۵ هزار تومان پرداخت شود. همچنین روزنامه یا آگهی هایی که در نوبت اول به چاپ می رسند قیمتی حداقل ۱۵۰ هزار تومان است.

هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

تمامی هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

تمامی هزینه هایی که برای شما ذکر خواهیم کرد به این گونه است که افراد حقوقی بیشتر از افراد حقیقی باید بپردازند. تمامی هزینه هایی که برای پرداخت ثبت برند لازم است، پرداخت شود به شرح زیر است:

۱. هزینه ثبت اظهارنامه در یک طبقه

متقاضی حقوقی: ۴۰۰.۰۰۰

متقاضی حقیقی:۲۰۰.۰۰۰

به ازای هر طبقه اضافه تر باید مبلغی را نیز بپردازند.

۲. هزینه ثبت نشانه در یک طبقه

به ازای هر طبقه اضافه تر باید مبلغ معینی را بپردازند.

۳. هزینه ثبت لوگو و نام تجاری جهت تمدید دوره های ده ساله

اشخاص حقیقی یا حقوقی باید معادل حق ثبت نشانه هزینه ها را بپردازند.

۴. پرداخت هزینه جریمه هایی مانند تاخیر در ثبت برند.

اشخاص حقیقی و حقوقی باید نصف حق ثبت لوگو یا نشانه بپردازند.

۵.پرداخت هزینه هایی در خصوص استعلام از اعراض و انتقال.

شخص حقوقی و حقیقی باید هزینه هایی متفاوت با یکدیگر را بپردازند.

۶.هزینه ثبت انتقال قرارداد به ازای یک طبقه.

به ازای هر طبقه اضافی باید متقاضیان هزینه هایی بیشتر بپردازند.

۷. پرداخت ثبت هزینه های مجوز ثبت بهره برداری  یا خاتمه دادن به آن در ازای یک طبقه.

هزینه هایی را نیز به ازای هر طبق اضافی در خصوص فسخ یا خاتمه نیز باید بپردازند.

۸.پرداخت هزینه هایی در خصوص هر بار اصلاح نامه ای که انجام می شود.

برای هر فرد درخواست کننده هزینه های پرداختی با یکدیگر متفاوت است.

۹. هزینه ثبت اظهارنامه یا مجوز بهره برداری از آن.

پرداخت هزینه ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی با یکدیگر متفاوت است.

۱۰. هزینه ثبت تغییرات انجام شده به غیر از تغییراتی که در انتقال مالکیت یا بهره برداری رخ داده است.

به عنوان مثال فرد حقیقی باید ۵۰.۰۰۰ بپردازد و فرد حقوقی حدود ۱۰۰.۰۰۰ باید پرداخت کند.

۱۱. پرداخت هزینه گواهی المثنی.

۱۲. هزینه هایی در خصوص بازنویسی یا رونوشت از مصدق.

۱۳. هزینه پرداخت هزینه هایی در خصوص اخذ اظهارنامه.

۱۴.پرداخت هزینه رسیدگی به رد ثبت

۱۵. پرداخت هزینه به تقاضای ثبت.

۱۶. هزینه دادخواست به ابطال در دادگاه

۱۷. پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه بین المللی به عنوان مبدا.

همه این حق پرداختی ذکر شده در خصوص هزینه ثبت لوگو و نام تجاری برای هر فرد یعنی شخص حقوقی و حقیقی متفاوت بوده و مبلغ پرداختی  شخص حقوقی بیشتر از اشخاص حقیقی هستند. همچنین زمان ثبت و هزینه هایی که باید در این خصوص پرداخت شود به مدت ۳۰ الی ۴۵ روز به طول می انجامد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند  و پرداخت هزینه ثبت لوگو و نام تجاری

فرد متقاضی باید کلیه مدارک در خصوص مدارک شناسایی، مجوز های رسمی افراد حقیقی و حقوقی را به مراکز مربوطه ارائه دهند.  این مدارک شامل: شناسنامه، کارت ملی، مجوز کسب، کارت بازرگانی، پروانه فعالیت فرد تقاضا کننده برای ثبت لوگو.

همچنین نمونه گرافیکی برند در ابعاد ۱۰ سانتی متر الزامی بوده و باید به کارشناسان مربوطه ارائه گردد. در صورتی که برند پیشنهادی شرکت به صورت سه بعدی باشد باید در شش زاویه مختلف به کارشناسان ارائه گردد.

 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک   ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

سوالات متداول

هزینه مورد نیاز برای ثبت برند چقدر است؟

هزینه های قانونی برای ثبت یک برند ،حدود ۴۵۰ هزار تومان می باشد .که شامل آگهی تقاضا نامه ،هزینه حق وثبت و هزینه روزنامه است .دیگر هزینه ها ،مانند هزینه روزنامه دوم و به علاوه حق الوکاله وکیل و هزینه ی تصدیق ده سال برند با توجه به طبقات اعلام شده متغییر می باشد.

مدت زمان دقیق برای ثبت یک برند چقدر است؟

مدت زمان دقیق برای ثبت اظهارنامه نامه یک برند ،حدودا پنج روز مباشد .و پس از آن بررسی اولیه توسط کارشناس ثبت بین ۱۰ تا ۵۰ روز می باشد و سپس توسط کارشناس مسئول ثبت بین ۷ تا ۱۰ و توسط رئیس ادره بین ۱ تا ۱۰ روز می باشد .توجه داشته باشید پس از ثبت نهایی اظهارنامه ۳۰ روز جهت آگهی در روزنامه رسمی به طول خواهد انجامید .

برای ثبت برند به چه مدارکی نیاز هست؟

برای ثبت یک برند و یا علامت تجاری داشتن یک جواز و یا مدرک دال بر فعالیت شما می باشد ،نیاز است .توجه داشته باشید در صورت لاتین بودن برند و نداشتن ریشه فارسی،ارائه کارت بازرگانی الزامی است .

اعتبار یک برند پس از ثبت نهایی چقدر است؟

پس از ثبت نهایی یک برند و اخذ تصدیق ،مدت زمان اعتبار تصدیق برند ۱۰ سال می باشد که جهت تمدید پس از پایان ۱۰ سال ،۶ ماه مهلت تشکیل پرونده جدید وجود دارد .
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها