پلمپ دفاتر ۹۸

پلمپ دفاتر 98

پلمپ دفاتر ۹۸   یکی از مهمترین و اولین اقداماتی می باشد که بعد از ثبت شرکت باید در مورد آن آگاهی داشته باشید و آن را انجام دهید. در واقع باید بدانید پلمپ دفاتر ۹۸  یکی از قوانین به شمار می رود که شرکت شما اگر در حال فعالیت باشد و یا حتی در حال فعالیت نباشد شما باید این اقدام را انجام دهید. در واقع باید بدانید لفظ پلمپ به معنی مهر کوچک می باشد که بعد از بستن یک مکانی و جایی به آن یک نخ وصل می کنند تا کسی به آن دست نزند. بنابراین پلمپ به معنی تعطیل شدن و یا بستن مکانی می باشد. برای اینکه با این عبارت و عملکرد آن آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم.

در ادامه هدف اصلی ما این است که در مورد پلمپ دفاتر ۹۸  اطلاعات بیشتری را به شما ارائه دهیم تا آشنایی شما در این مورد بیشتر شود. برای اینکه با مدارک لازم جهت پلمپ و … اطلاعات بیشتری داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

پلمپ دفاتر 98

پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر ۹۸  و انواع آن :

بسیاری از افراد اولین سوالی که برایشان به وجود می آید این است که در حقیقت پلمپ دفاتر ۹۸  چیست و چگونه انجام می شود. برای اینکه به این پرسش شما پاسخ مناسبی ارائه دهیم باید بدانید که تمامی شرکت ها و اشخاص حقیقی باید برای اینکه هزینه های خود را ثبت کنند و همچنین برای درآمدهای خود به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه باید آنها را در دفاتر پلمپ ثبت کنند. برای این کار باید اطلاعات حساب خود را وارد کنند تا بازرسین آنها را مورد بررسی قرار دهند. این دفترها برای اینکه عملکردهایشان مورد قبول اداره مالیات قرار بگیرد باید پلمپ شوند، که معنی آن این است که باید به امضای نماینده ای که در اداره ثبت وجود دارد برسد.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که این دفاتر برای پلمپ دفاتر ۹۸  دارند این است که، از هرگونه تقلب و جابجایی ثبت و گزارش های مالی اشتباه جلوگیری می کند. در صورتی که دفاتر پلمپ نشود و در دفاتر قانونی پلمپ آن وجود نداشته باشد باید بدانید که از نظر بازرسین مالیاتی آن دفتر هیچ گونه اعتباری ندارد. قبل از اینکه شما از دفتر خود استفاده کنید نماینده اداره ثبت دفاتر بازرگانی شما را به طور کامل مهر، امضاء و شماره گذاری می نماید، بعد از آن باید شما اظهارنامه پلمپ دفاتر ۹۸  خود را تکمیل کنید تا به تایید نماینده ثبت برسد.

یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که پلمپ دفاتر ۹۸  یک امر اجباری می باشد، در صورتی که شرکت شما هیچ گونه فعالیت اقتصادی هم نداشته باشد باید عملیاتپلمپ دفاتر ۹۸  را برای شرکت خود اجرا کنید. دفاتر گوناگونی وجود دارد که هر یک از آنها مربوط به کار خاصی هستند، اما باید بدانید که ا به طور کلی دو نوع دفتر داریم، یکی از آنها رسمی و دیگری غیر رسمی می باشد، این دفاتر عبارتند از :

پلمپ دفاتر 98

پلمپ دفاتر

  1. دفاتر رسمی :

دفاتر رسمی یکی از دفاتری می باشد که در پلمپ دفاتر ۹۸  اهمیت بسیاری دارد.  به طور کلی این دفاتر به سه دسته مهم تقسیم می شود، یکی از آنها دفتر روزنامه، دیگری دفتر کل و همچنین دفتر دارایی است.

  1. دفتر روزنامه :

یکی از مهمترین دفترهای قانونی دفتر روزنامه است که اهمیت بسیاری دارد. این دفتر یکی از دفتر هایی می باشد که بدون شک باید پلمپ شود و هر فردی که در این دفتر فعالیت اقتصادی را بر عهده دارد باید به صورت روزانه تمامی بدهی ها، طلب ها، معاملاتی که مربوط به اسناد تجاری است، مبادلات تجاری و …. را که مربوط  فروش، ضمانت است را ثبت کند.

  1. دفتر روزنامه عمومی :

یکی دفترهای دیگری که در پلمپ دفاتر ۹۸  بسیار مهم است و فعالیت های مهمی را بر عهده دارد این دفتر می باشد که در واقع باید بدانید این دفتر یکی از دفترهایی به شمار می رود که تمامی معاملت و عملیات مالی را به ثبت می رساند.

  1. دفتر روزنامه اختصاصی :

در این نوع ار دفتر تمامی معاملاتی که در آن انجام شده است به صورت نوع معامله تفکیک می گردد و ثبت می شود. دفتر روزنامه عملیات های مالی فروش، دفتر روزنامه عملیات های مالی خرید، پرداخت های غیر نقدی و نقدی و … در این دفتر روزنامه به ثبت می رسد.

  1. دفتر کل :

یکی دیگر از دفاتر رسمی پلمپ دفاتر ۹۸  دفتر کل می باشد که نسبت به دفتر های دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است. این دفتر یکی از دفترهایی به شمار می رود که تمامی عملیات های مالی که در دفتر روزنامه ثبت شده است را دریافت می کند. بسیاری از افرادی که نمی دانند دفتر کل چیست باید بدانند که این دفتر همان دفتر می باشد که مانده حساب ها و صورت های مالی از آن استخراج می شود هر حسابی مالی در دفتر کل یک برگه اختصاصی دارد. تمامی صورت حساب هایی که در دفتر روزنامه وجود دارد باید هفته ای یکبار به دفتر کل انتقال پیدا کند تا آنها با دقت بیشتری آنها را مورد بررسی قرار دهند.

پلمپ دفاتر 98

پلمپ دفاتر

  1. دفتر دارایی :

در حال حاضر دفتر دارایی فعالیت چندانی ندارد، ولی باید بدانید این دفتر از جمله دفتر هایی که در اداره پلمپ دفاتر ۹۸  چندان به حساب نمی آید. این نوع از دفاتر از جمله دفاتری به شمار می روند که فردی که فعالیت اقتصادی را بر عهده دارد باید هر سال لیست کاملی از دارایی های غیر منقول، منقول، طلب ها، بدهی ها و … را به صورت ریز به ریز در دفتر ثبت کند.

  1. دفاتر غیررسمی :

یکی دیگر از دفاتر اداره پلمپ دفاتر ۹۸  دفتر غیر رسمی می باشد که به صورت قانونی عمل می کند و تمامی عملیات های حسابداری را مورد بررسی قرار می دهد و به وسیله آنها می توان اطلاعات زیادی به دست آورد.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها