همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود - ثبت فردا

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود جزء مشهور ترین و رایج ترین شرکت های بازرگانی که در کشور ایران وجود دارد می باشد و در حالت کلی این گونه شرکت ها در بین اعضای یک خانواده و یا افرادی که فامیل و یا دوست و آشنا هستند تشکیل می گردد و به این صورت بین این افراد اداره می گردد. در حالت کلی می توان گفت که شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر از افراد برای اداره امور تجارتی تشکیل می گردد. اعضای این شرکت تا حدی که در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند می‌توانند مدیریت نمایند و بیشتر از آن می‌تواند به علاوه بر آن در حد سرمایه‌گذاری خود در برابر قرض ها و تعهدات شرکت دارای مسئولیت می باشند. علاوه بر این موضوع که گفته شد نکته دیگری که می باشد این می باشد که برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی برای سرمایه‌گذاری تعیین نشده است و افراد می‌توانند از پایین‌ترین مبلغ در این گونه شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

 ما در این مقاله قصد داریم به بررسی شرکت با مسئولیت محدود به پردازیم پس اگر شما قصد راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود را دارید و یا اینکه می خواهید در رابطه با این گونه شرکت‌ها اطلاعات کاملی به دست آورید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و در مورد شرکت با مسئولیت محدود اطلاعات کاملی به دست آورید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید :

بررسی صفحات تاریخ در رابطه با شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود برای اولین بار در سال ۱۳۱۱ با تصویب شدن قانون تجارت به قانونگذاری ورود کرد. از زمانی که این گونه شرکت ها در قانون تجارت تصویب شدند تا کنون با توجه به نقص هایی که در قانون کشور ایران وجود دارد هیچ قانون و قوانین جدیدی در رابطه با این گونه شرکت‌ها به وجود نیامد و قانون هایی که گذاشته شده بود هیچ گونه تغییر را به خود ندید و این قوانین از زمانی که تصویب شدند تا کنون به همان گونه مانده‌اند.

بررسی ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی تجاری می باشد و این موضوع به این معنا می باشد که این گونه شرکت‌ها بر طبق مصوبه ماده ۹۴ قانون تجارت فقط و فقط در زمینه امور تجاری فعالیت داشته باشند و نمی توانند در زمینه های دیگر فعالیت نمایند.

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

 نکته دیگری که در رابطه با این گونه شرکت‌ها می‌باشد این می باشد که شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی عام تفاوت بسیار زیادی می باشد. دلیل این تفاوت این می باشد که شرکت‌های سهامی این قابلیت را دارند که در امور های غیر تجاری نیز فعالیت نمایند و به اصطلاح شرکت تجاری می باشند اما می توانند در زمینه های دیگر نیز فعالیت کنند.

چگونگی انتخاب نام برای شرکت با مسئولیت محدود

برای نام گذاری بر روی شرکت با مسئولیت محدود باید در نظر داشت که ما در ادامه این نکته را برای شما به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد پس با ما همراه باشید :

  • یکی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با انتخاب نام شرکت با مسئولیت محدود می باشد این موضوع می باشد که در نام شرکت مورد نظر حتماً باید عبارت با مسئولیت محدود ذکر شود و در غیر این صورت آن شرکت به عنوان یک شرکت تضامنی به حساب می‌آید و فقط می تواند تابع قوانین شرکت های تضامنی فعالیت کند.
  • یکی دیگر از مهمترین نکات در رابطه با انتخاب نام برای شرکت با مسئولیت محدود این می باشد که اگر در نام شرکت نام یکی از شرکا بر بیاید باعث می شود که این شرکت به عنوان یک شریک در شرکتهای تضامنی به حساب بیاید و بر طبق قوانین شرکت های تضامنی بتواند فعالیت نمایند.

بررسی مراحل تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

افراد برای اینکه بتوانند یک شرکت با مسئولیت محدود تشکیل دهند حتماً باید مراحلی که در ادامه برای شما آنها را مورد بررسی قرار می دهیم طی نمایند تا بتواند بدین صورت یک شرکت با مسئولیت محدود تشکیل دهند این مراحل به شرح زیر می باشند:

ایجاد و تنظیم یک شرکت نامه و امضای آن توسط تمامی شرکا

این مرحله مهم ترین مرحله برای تشکیل یک شرکت با مسئولیت محدود می باشد و به گونه ای می باشد که اگر شما یک شرکت نامه تنظیم نمایید و آن را ارائه نداده اید، نمی توان این گونه شرکت‌ها را تشکیل دهید.

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

همه چیز درباره شرکت با مسئولیت محدود

 در شرکتنامه حتماً باید مواردی همچون نسبت مشارکت هر یک از شرکا و همچنین سهم هر یک از شرکا که به صورت نقدی و غیرنقدی می‌باشد ذکر شود و به صورت کامل توضیح داده شود و در پایان این شرکت نامه توسط تمامی شرکا امضا گردد.

پرداخت کل سرمایه شرکت با مسئولیت محدود و دریافت تاییدیه شرکت

یک تفاوت که میان شرکتهای سهامی با شرکتهای با مسئولیت محدود وجود دارد این می باشد که برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود باید در ابتدا تمام سرمایه نقدی به صورت کامل پرداخت شود و سهام غیر نقدی هر کدام از شرکا نیز به صورت کامل ذکر شود و به صورت کامل ارائه شود. این موضوع در صورتی می باشد که برای ایجاد شرکت های سهامی که باید در ابتدا فقط ۳۵ درصد از سرمایه نقدی شرکت پرداخت شود و ایجاد یک تعهد نامه برای بقیه آن کافی می باشد. پس از اینکه سرمایه شرکت به صورت کامل پرداخت گردید تاییدیه برای ایجاد شرکت ایجاد می گردد.

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها آخرین مرحله از مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

پس از اینکه تمامی مراحل قبلی توسط اعضای شرکت به صورت کامل پشت سر گذاشته شود باید شرکت با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکتها ثبت شود تا بتوان شرکت با مسئولیت محدود را ایجاد نمود. همانطور که ذکر شد در نام شرکت نباید نام هیچ کدام از شرکتهای شرکت ذکر شود. نکته که حتماً باید در نام شرکت رعایت گردد این می باشد که نام شرکت باید نامی غیر از نام شرکتهای دیگرباشد. پس از انتخاب نام شرکت و ارائه آن تاییدیه ثبت شرکت ایجاد می شود و بعد از آن می توان شرکت را ایجاد نمود.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها