۱۰ نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود!

10 نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود!

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”flex”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

۱۰ نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود! در صورتی که کسب و کاری را آغاز کرده اید و به دنبال پیشرفت و رونق اقتصادی هستید، لازم است شرکتی به ثبت برسانید. داشتن حداقل دو شریک، مبلغ اندکی سرمایه و رعایت چند نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود، شما را به هدف نهایی نزدیک می کند.

۱۰ نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود!

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می‌شود که حداقل دو یا تعداد بیشتری شریک دارد. تعهدات این نوع شرکت بسیار پایین است و به میزان سهامی که شرکا به میان آورده اند، بستگی دارد.

این نوع شرکت بیشتر برای امور بازرگانی، تجارت یا اموری که نیازی به اخذ وام و اعتبار بالا ندارد، به کار می رود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود بسیار ساده‌تر از انواع دیگر شرکت ها محسوب می‌شود.

آنچه باید در رابطه با این گونه شرکت ها بدانید نکات کلیدی و مهمی است که مسیری بسیار دقیق تر و آگاهانه تر پیش روی شما می گذارد و می توانید با گام هایی استوارتر به دنبال امور ثبت شرکت باشید و به طور قطع زودتر به موفقیت دست می یابید.

۱۰ نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود که باید بدانید!

مطابق با قانون ثبت شرکت ها در ایران هشت نوع شرکت برای انجام امور تجاری و بازرگانی قابل ثبت است. شرکت با مسئولیت محدود همان گونه که از نامش پیداست یکی از انواع شرکت ها با بار مسئولیتی پایین تر است.

ثبت این نوع شرکت ساده است اما دانستن چند نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما را به سودآوری و ارتقا فعالیت های تجاری نزدیک تر می کند.

۱. تعداد شرکا در شرکت با مسئولیت محدود مهم است

این شرکت با حداقل دو نفر تاسیس می شود و هر دو شریک حتی به اندازه یک درصد نیز با هم شراکت دارند و باید جز سهامداران شرکت باشند. از جمله شرایط عضویت در شرکت موارد زیر است:

  • هر دو عضو باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند؛
  • هر یک از شرکا باید اهلیت داشته باشند؛
  • هیچ یک از شرکا صغیر یا محجور نباشند. این دو گروه زمانی می توانند به عنوان شریک قرار بگیرند که به سن قانونی رسیده باشند و قیم یا نماینده قانونی داشته باشند.

۲. مجمع فوق العاده چه نقشی ایفا می کند؟

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود هر یک از شرکا به نسبت صاحب سهم بودن در شرکت حق رای دارند. در این شرکت ها مجمع عمومی و مجمع فوق العاده وجود دارد و بنا به نیاز تشکیل می شود. همان طور که گفته شد، حداقل تعداد اعضا دو نفر است و محدودیتی برای تعداد بیشتر وجود ندارد. اگر تعداد اعضای شریک بیش از دوازده نفر باشد، هیاتی سه نفره برای نظارت تشکیل می شود.

۳. میزان سرمایه در این شرکت به چه صورتی تعیین می شود؟

یک نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود تعیین مبلغ سرمایه است. شرکا باید به توافق برسند و در اسناد شرکت مبلغ حداقلی برای سرمایه اولیه ذکر شود. قابل ذکر است که این سرمایه به صورت اسمی تعیین می شود و لازم نیست به حسابی واریز شود.

میزان سرمایه تعیین شده در شرکت، تعیین کننده درصد و میزان مسئولیت هریک از شرکا می باشد؛ در این گونه شرکت ها کل سرمایه به مدیرعامل تحویل داده می شود.

۴. انتخاب نام شرکت چه شرایطی دارد؟

شرکت با مسئولیت محدود مانند سایر شرکت های تجاری دارای شخصیت حقوقی است و باید اساسنامه و شرکتنامه تنظیم شود. در انتخاب نام شرکت باید عبارت مسئولیت محدود قید شود و اسم هیچ کدام از شرکا نباید در نام شرکت آورده شود.

انتخاب نام رسمی و ثبت شرکت برای افرادی که روابط مالی و اقتصادی با شرکت دارند، به نوعی آرامش خیال را به دنبال دارد، چرا که همه چیز تحت نظر قانون پیش می رود.

۵. شرکت با مسئولیت محدود چگونه اداره می شود؟

نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود این است که حدود اختیارات هر یک از اعضا و شرکا مشخص شود. به موجب قوانینی که برای شرکت مشخص شده است، تمامی نتایج و رخدادهای تولید و ارائه خدمات قانونی است و اعضا باید به تناسب مسئولیتی که برای خود تعیین کرده اند انجام وظیفه کنند.

۶. شرکتنامه چیست؟

شرکتنامه و اساسنامه دو مدرک قانونی و رسمی هستند و تمامی امتیازاتی که به فعالیت های تجاری تعلق می گیرد، باید در چهارچوب قرارداد تشکیل شرکت تنظیم شوند.

شرکتنامه باید در اداره ثبت شرکت ها تنظیم و توسط شرکاء امضا شود. و به نوعی سند رسمی شرکت به شمار می رود. شرکت با تکمیل شدن این مدارک رسمیت می یابد.

۷. مدارک جهت ثبت شرکت باید بدون نقص باشد

تمامی مدارک اعم از: تقاضانامه ثبت شرکت، شرکتنامه، اساسنامه، صورت جلسه مجمع عمومی، فتوکپی شناسنامه و کارت ملی تمام شرکا و در صورتی که شرکت نیاز به مجوز از دستگاهی داشته باشد باید نسبت به اخذ آن اقدام و با تمام مدارک اقدام به ثبت شرکت شود.

۸. اعلام ثبت شرکت باید در روزنامه چاپ شود

آگهی های مربوط به ثبت شرکت باید در روزنامه های کثیر الانتشار به چاپ برسند. انتخاب نوع روزنامه اختیاری است.

۹. آیا تعیین بازرس برای این شرکت الزامی است؟

در ثبت این گونه شرکت ها نیازی به تعیین بازرس نیست و هریک از شرکا در صورت صلاحدید می تواند به موارد حقوقی و کلیه مدارک نظارت داشته باشد و اسناد شرکت را بررسی نماید.

۱۰. در صورت بروز مشکل و نیاز به مشاوره چه کنیم؟

کار را به کارشناسان متخصص ثبت فردا بسپارید. شرکت ثبت فردا به صورت تخصصی به جزئیات امور ثبت شرکت ها و ارائه راهکار قانونی واقف است. در صورتی که ابهامی وجود دارد و در پیچ و خم قوانین، نیاز به راهنمایی و مشاوره برای برطرف شدن موانع دارید، برای تسریع در روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود با شرکت تماس بگیرید. مشاوره رایگان در تخصص کارشناسان ماهر ثبت فردا است.

سخن آخر

همان طور که می دانید جهت رونق فعالیت های اقتصادی باید روندی قانونی طی شود. خدمات و فعالیت های تجاری و بازرگانی باید در حیطه شرکت به ثبت برسد. نام شرکت و برند تجاری، فعالیت ها و تولیدات را از سایر شرکت های مشابه متمایز و راه را برای حرکت به سمت پیشرفت هموار می کند.

در این راه نکته کلیدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود این است که به کارشناسان ثبت فردا اعتماد کنید و صفر تا صد امور ثبت را به متخصصان زیربط بسپارید.

سرعت و دقت در امور و مطلع بودن از کلیه قوانین پیش رو به شما کمک می کند حرکتی مستحکم داشته باشید. برای داشتن شرکتی با آینده روشن با مشاوران ثبت فردا ارتباط بگیرید.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ثبت فردا مراجعه کنید یا با شماره تماس ۵۲۷۱۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها