زیر و بم ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا

جهت مشاوره در مورد ثبت شرکت و ثبت برند در کانادا با شماره ۰۹۱۲۳۹۶۹۴۶۰  تماس بگیرید .

 

شرایط ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا :کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده ‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی به شمار می‌آید. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود اما جمعیت آن تنها، حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن، تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری آمریکا زندگی می‌کنند. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند. طبق آمار مربوط به سال، ۲۰۱۱ تعداد ۱۶۳٬۲۹۰ نفر با تبار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند.

این کشور به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان، دارای منابع طبیعی بسیاری است .به طوری که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان طلا، اورانیوم، سرب و نیکل در دنیا به شمار می رود و ذخایر وسیع و منابع بزرگی نظیر نفت و گاز نیز دارد.

نکات مهم درباره سرمایه‌گذاری در کانادا و ثبت شرکت در کانادا

پیش از هر چیز به نکات زیر توجه کنید:

 • آیا برای مهاجرتی مطمئن به کانادا به شرایط ثبت شرکت در کانادا فکر می‌کنید؟
 • از شرایط ثبت شرکت در کانادا مطلع هستید؟
 • قوانین شرایط ثبت شرکت در کانادا را می‎دانید؟
 • می‌خواهید از طریق ثبت شرکت تجاری در کانادا، اقامت کانادا را دریافت کنید؟
 • برای ثبت شرکت در کانادا و انجام امور مهاجرتی به وکیل نیاز دارید؟

در مقاله امروز ثبت فردا، تلاش می‌کنیم به کلیه دغدغه‌ها و سوالات شما در زمینه شرایط ثبت شرکت در کانادا پاسخ دهیم.

در حال حاضر کانادا با تمامی خصوصیاتی که در قسمت قبل به آن پرداختیم، یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری و کسب ثروت شناخته می شود. این کشور هر چند دارای ۱۰ ایالت بوده و هر یک از این ایالت ها در تصویب قوانین و مقررات داخلی خود به منظور سرمایه گذاری دارای استقلال هستند ولی در کل قوانین سرمایه گذاری در کانادا الگویی مشابه دارند و تنها موارد اختلافی اغلب در نوع سرمایه گذاری است.

سرمایه‌گذاری در کانادا با آگاهی و اطلاع کامل از قوانین مهاجرت به کانادا، از محبوب‌ترین روش‌ها برای کسب اقامت کانادا به شمار می‌رود و به هیمن منظور و به امید ایجاد کسب و کار موفق در کانادا، همه ساله از سراسر جهان تعداد زیادی از متقاضیان سرمایه گذاری و کارآفرینی، پرونده های سرمایه گذاری خود را به سفارت های کانادا ارسال می‌کنند. قوانین کانادا به شکلی تنظیم شده اند که حمایت کامل از سرمایه گذاری را در قبال مالکیت سرمایه گذاری و اعطا اقامت به سرمایه گذار و اجازه خروج سود سرمایه به سرمایه گذار تضمین می کنند و همین عامل باعث شده تا بسیاری از کارآفرینان و افراد دارای ایده برای سرمایه گذاری و ثبت انواع شرکت درخواست های زیادی را به کنسولگری های کانادا در کشور خود ارائه کنند و از این بین بسیاری از این طرح ها که پشتوانه مشخص و نوآورانه داشته باشد و یا بتواند در راستای رشد توسعه و ثروت و همچنین اعتبار و سرمایه در کانادا به این کشور کمک کند پذیرفته می شوند.

اگر شما نیز علایق مشابهی دارید و مایل هستید سرمایه خود را برای مطمئن به کانادا انتقال دهید، از شما دعوت می‌کنیم با مطالعه ادامه مقاله پیش از هر چیز با قوانین سرمایه گذاری در کانادا آشنا شوید. در ادامه ضمن پرداختن به قوانین راجع به سرمایه گذاری در کانادا، به مزیت ثبت شرکت در کانادا و همچنین شرایط لازم و طریقه ی ثبت آن می پردازیم.

قوانین سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی به موجب قانون مصوب در ساا ۱۹۷۴، فرد بیگانه برای تجارت در کانادا بدواَ باید از دولت فدرال مجوز سرمایه گذاری و تجارتی را کسب نماید اما در مورد پیمان های اقتصادی بین المللی و سرمایه گذاری برای اعضای کشورهای عضو سازمان جهانی تجارت(OMC)  قوانین ویژه ای برای ایجاد تسهیلات و رفع محدودیت ها تدوین گردیده است. به خصوص در ایالت کبک، محدودیت های اساسی در مورد بازرگانی بیگانگان وجود دارد و مقررات و آیین نامه های مخصوصی در این زمینه تدوین گردیده است.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا به صورت کلی دارای سه شرط زیر است:

 1. داشتن حداقل ۳ سال تجربه بازرگانی و مدیریت در طول ۵ سال گذشته (متقاضی می بایست تجربه مدیریت و مسئولیت کاری خود را در یک فعالیت قانونی نظیر مالکیت شرکت ثبت شده در ایران نشان دهد)
 2. داشتن دارایی حداقل ۱.۶۰۰.۰۰ دلار کانادا شامل پول نقد، سهام و یا ملک (متقاضی می بایست ثابت کند که حداقل دارایی او از راه های قانونی کسب شده است)
 3. در انتها، پس از گزینش از طرف دولت فدرال یا ایالت کبک، سرمایه گذار بایستی مبلغ ۸۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را بدون بهره به مدت پنج سال تحت اختیار دولت فدرال یا ایالت کبک قرار دهد یا به یکی از بانک های مورد اعتماد دولت اجازه دهد این مبلغ را به جای او واریز کند و برای انجام این کار بانک مبلغی را حدود ۱۸۰.۰۰۰ دلار کانادا بعنوان بهره بانکی و سایر مخارج دریافت خواهد کرد.

قوانین شرایط ثبت شرکت در کانادا

مطابق با موافقت نامه منعقد شده بین دولت کانادا و سازمان جهانی تجارت و همچنین بر اساس موافت نامه ای به نام آلنا ( ALENA) تاسیس بانک در کانادا توسط افراد خارجی تنها زمانی امکان پذیر است که اولا فواید آن برای کانادا مشخص و محرز شود و دوم اینکه این تاسیس بانک بصورت شعبه و یا نمایندگی نباشد و تماما در خود کانادا و زیر نظر قوانین مالی و اعتباری و بانک مرکزی کانادا صورت بگیرد. در کل قوانین تاسیس بانک و موسسات مالی در کانادا بسیار دشوارتر است تا زمانی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت وجود داشته باشد.

با توجه به کلیه این نکات، ثبت شرکت در حوزه‌های ارتباطات جمعی و رادیویی تنها با مالکیت و نظارت دولت امکان پذیر است و همچنین بهره برداری از برخی از منابع ملی کانادا برای شرکت های خارجی با اعمال محدودیت هایی همراه است. به طور مثال افراد خارجی که مایل به بهره‌برداری از منابع اورانیوم هستند، باید حداقل مالک ۴۰ درصد سهام شرکت باشند.

ثبت شرکت و دریافت مجوز برای موضوعات حمل و نقل و صید در دریا به خارجی ها اعطا می شود. افراد خارجی تنها می توانند زمین هایی را برای کسب و کار خود خریداری کنند که از جمله زمین های کشاورزی و معدنی کانادا محسوب نشوند. ضمن اینکه برای خرید این زمین ها باید مالیات سنگینی که حدود ۳۳ درصد از هزینه زمین است به دولت فدرال بسته به قوانین آن منطقه پرداخت شود.

برای ثبت شرکت سهامی در کانادا هم افراد متقاضی تنها در زمین هایی می توانند سرمایه گذاری کنند که مالکیت شرکت در اختیار یک فرد تبعه و مقیم کانادایی باشد و در این راستا هم هرگاه مجمع عمومی تشکیل می شود مدیران مقیم باید حضور داشته باشند.

در مشارکت با افراد مقیم کانادا برای ثبت شرکت این نکته نیز حائز اهمیت است که افراد خارجی در همه ایالت ها می توانند درست همانند افراد مقیم کانادایی طرح دعوی نمایند ولی در استان کبک این طرح دعوی به همراه پرداخت وثیقه امکان پذیر است تا چنانچه درخواست مورد تایید نبود امکان جبران خسارت از محل وثیقه باشد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

مطابق با مواردی که در قسمت‌های قبل هم خدمت شما ارائه دادیم، اولین اقدام برای ثبت شرکت در کانادا، اخذ مجوز تجارتی از دولت فدرال است که باید طبق درخواست نامه ای این مجوز دریافت شود. پس از دریافت این مجوز باید فورا برای ثبت شرکت اقدام شود و نهایتا از زمان صدور مجوز ۵۶ روز فرصت خواهید داشت.

برای ثبت شرکت در کانادا، سه گزینه پیش رو دارید که در ادامه به صورت دقیق آنها را شرح خواهیم داد.

انواع شرکت در کانادا

در کانادا سه نوع شرکت وجود دارد:

 1. شرکت مشارکتی یا Partnership
 2. شرکت مالکیت انحصاری یا Sole proprietorships
 3. شرکت سهامی یا Corporation

 

ثبت شرکت مشارکتی یا Partnership در کانادا

ثبت شرکت به شیوهی مشارکتی یعنی وقتی که دو یا چند نفر با مشارکت هم اقدام به راه‌اندازی کسب و کاری بزنند و برای ای نکار، منابع خود را یکی کرده و در سود و زیان شرکت سهیم باشند. این شرکا معمولا برای انجام برخی از امور تجاری نیروهای دیگری را استخدام می‌کنند ، اما در نهایت مدیریت و اداره‌ی بسیاری از فرایندها را خودشان بر عهده دارند و از لحاظ مالیاتی، خویش‌فرما محسوب می‌شوند. از این بابت و هم از این لحاظ که شرکای موسس شرکت، تمامی دارایی‌های کسب و کار را در اختیار دارند و بابت پیامدهای کالا و خدماتی که می‌دهند مسئولیت دارند، ثبت شرکت بصورت مشارکتی ، درست مانند مورد مالکیت انحصاری است. در واقع آنها هم، مشمول قانون «مسئولیت نامحدود» هستند و لازمه‌ی ثبت شرکتی با این ساختار کسب و کار نیز، گرفتن یک سری لایسنس‌ها و مجوزهای مربوطه است. یک لایسنس GST/HST برای بیزنس‌های مرتبط با کالا و خدمات یا مجوز‌های شهرداری برای کسب و کارهای خانگی ، درست مانند آنچه که در مورد ثبت شرکت از نوع مالکیت انحصاری ذکر شد.

لازم به ذکر است که در بیشتر حوزه‌های قضایی کانادا، دو نوع مشارکت مختلف به رسمیت به شناخته می‌شود. یکی General Partnerships و دیگری Limited Partnerships که در ادامه هر کدام را بصورت مختصر توضیح خواهیم داد.

در مشارکت کلی، دو یا چند نفر به عنوان شریک، سکان یک شرکت را در دست می‌گیرند و تمام امور مدیریتی آن را با یکدیگر سهیم می‌شوند. تمام آنها در برابر تعهدات شرکت، تا سقف مجموع دارایی و به اصطلاح آورده‌‌ی سرمایه‌ای که روی هم رفته داشته‌اند، هم بصورت مشترک و هم جداگانه مسئول هستند. در کل اینطور می‌توان گفت که هر شریک بطور کامل در برابر پیامد تصمیمات و اعمال هر یک از شرکا و مجموعه‌ی شرکت به عنوان یک ماهیت واحد مسئولیت دارد.

مشارکت محدود اما تفاوت‌های ساختاری و حقوقی زیادی مشارکت کلی دارد. در یک ساختار محدود هم تمامی شرکا صاحب دارایی‌های آن کسب و کار خواهند بود با این تفاوت که ممکن است مجموعهی سهام‌داران شرکت از ترکیبی از همکاران جنرال و لیمیتد تشکیل شد‌اند. یعنی عده‌ای مسئولیت کامل و عده‌ای به میزان محدود در قید تعهدات شرکت قرار بگیرند. شرکا در ساختار  مشارکت عام وظیفه‌ مدیریت امور شرکت را عهده‌دار بوده و در برابر تعهدات و بدهکاری‌های آن ب طور کامل پاسخگو هستند. این در حالیست که می‌توانند، صاحب سهم بیشتری از سود شرکت باشند. از سوی دیگر شرکای مشارکت محدود مسئولیتی در قبال گرداندن کسب و کار نداشته و تنها آوردهی آنها برای شرکت، سرمایه‌ آنهاست. بدین ترتیب و طبق قانون، آنها نسبت به بدهی‌ها و تعهدات شرکت، فراتر از آن میزان سرمایه‌ خود، مسئول نخواهند بود. سهم شرکا در ساختار مشارکت محدود قابل انتقال بوده و در شرایطی که یک یا چند نفر از آنها قصد ترک این همکاری را داشته باشند، شرکای جدید قابل جایگزینی هستند.

ثبت شرکت مالکیت انحصاری یا Sole proprietorships در کانادا

می‌توان گفت که بین انواع مختلف شرکت‌های تجاری موجود و فعال در کانادا، شرکت با مالکیت انحصاری مرسوم‌ترین، ساده‌ترین و البته کم‌هزینه‌ترین ساختار تجاری را دارد. در این نوع شرکت شما به عنوان بنیانگذار کسب و کار، در جایگاه مالک و مسئول آن قرار داده می‌شوید و مسئولیت تمامی امور و داد و ستد‌های آن را شخصاً بر عهده‌خواهید گرفت. در این روش، صاحب کسب یک فرد خویش‌فرما یا همان Self-employed به حساب می‌آید و روی کلیه‌ی امور، تسلط و نظارت دارد. در این شرایط و از دیدگاه قانون شما و کسب و کارتان یک ماهیت واحد محسوب می‌شوید. از حفظ سرمایه گرفته تا برقرار کردن زیرساخت‌ها و راه‌اندازی و پیشبرد کسب و کار، همه و همه به عهده‌ی خود فرد است و در قبال کلیه‌ی بدهی‌ها و تعهدات شرکت مسئول خواهد بود. تخمین و مدیریت ریسک، پرداخت تمامی قبوض و مالیات‌ها، انجام امور اداری شرکت و تمامی ضررها و منفعت‌ها متوجه شخص صاحب کسب و کار است. اگر یکی از طلبکاران در برابر وی اقامه‌ی دعو کند، شکایت او علاوه بر سرمایه‌های شرکت، متوجه اموال شخصی‌ او هم خواهد بود. یا اگر فردی به دلیل استفاده از محصولات یا خدمات شرکت دچار آسیب و زیان شود، می‌تواند از صاحب شرکت شکایت کند. این حالت که اصطلاحا با عنوان «مسئولیت نامحدود» شناخته می‌شود، شاید اصلی‌ترین نقطه‌ ضعف ثبت شرکت به شیوه‌ی مالکیت (Sole Proprietorships) انحصاری باشد.

از منظر مالیاتی، انتخاب این ساختار تجاری روال‌های خاص خود را دارد و درآمد خالص‌تان از شرکت، بخشی از درآمد شخصی شما محسوب خواهد شد. چون همانطور که اشاره شد، در این ساختار فرد و کسب و کارش از دید قانون یک ماهیت واحد هستند. برای راه اندازی کسب و کار به این شیوه تنها باید مجموعه‌ای از مجوزهای مربوطه را کسب کنید که می‌تواند برای هر نوع کسب و کاری تفاوت‌های جزئی داشته باشد. به طور مثال کسب و کارهای مرتبط با با کالا و خدمات باید مجوز GST/HST دریافت کنند یا کسب و کارهای مرتبط یا مجوز‌های شهرداری برای راه‌انداختن کسب و کار از منزل و از این قبیل موارد که طبیعتا بسته به اینکه شرکت شما در چه استانی از کانادا مشغول فعالیت است تفاوت خواهند کرد.

نکته‌ی دیگر در مورد اسم شرکت شماست که اگر بخواهید با نامی غیر از نام خودتان آنرا به راه بیندازید، نیازمند آن است که آنرا در استانی که محل کسب و کارتان است به ثبت برسانید. حتی برخی از استان‌ها از شما درخواست می‌کنند که در مورد اسمی که مد نظر دارید تحقیق کنید تا در آینده مشکلات حقوقی دامن‌گیر کسب و کارتان نشود. تاکید می‌کنیم که اگر اسم کسب و کارتان را دقیقا معادل با اسم خودتان قرار دهید نیازی به این مراحل وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت سهامی یا Corporation در کانادا

به جرات می‌توان گفت که شرکت‌های سهامی شاید پیچیده‌ترین ساختار را میان کسب و کارها داشته باشند و هدایت و پیشبرد آنها دشوار و زمانبر باشد. با این وجود ممکن است به دلایلی و تحت شرایط بخصوص، ارزش بررسی را داشته و بهتر باشد که به عنوان یکی از گزینه‌ها مد نظر قرار گیرند. این ساختار دارای برتری‌هایی است که سایر موارد ذکر شده از آن برخوردار نیستند. یکی از بزرگترین این فواید امکان ثبت شرکت به عنوان شرکت با مسئولیت محدود در کانادا است که می‌تواند تعهد افراد را به سقف سرمایه‌ای که گذاشته‌اند محدود کند. بر خلاف ثبت شرکت به صورت مالکیت انحصاری و یا ب صورت مشارکتی، در این ساختار اگر مشکلی ایجاد شود و شرکت سهامی ورشکست شود، اموال و دارایی‌های شخصی سهامداران و صاحبان آن مشمول جبران خسارت نخواهند شد. چرا که شرکت مورد نظر از زاویه‌ قانون به عنوان یک ماهیت حقوقی مستقل شناخته می‌شود. این ماهیت درست مثل یک فرد حقیقی دارای حق و حقوق مشخص و تعریف شده‌ای بوده و می‌تواند صاحب ملک یا سرمایه باشد و یا پول قرض کند، مورد شکایت قرار بگیرد یا اقامه دعوی کند و در کل مانند فرد و ماهیتی مجزا از صاحبان خود عمل نماید.

در مجموع یک شرکت سهامی باید حساب مستقل خود را داشته باشد و اینکه دارایی‌های شرکت نباید با دارایی‌های شخصی صاحبان و ذینفعان شرکت هیچگونه آمیختگی و همپوشانی پیدا کند. شرکتی که به عنوان شرکت سهامی ثبت می‌شود، باید دفاتر مالی مستقل خود را داشته و اظهارنامه‌ مالیاتی جداگانه‌ای از اظهارنامه‌ درآمدهای فردی صاحبانش ارائه کند. درحالیکه بسیاری از شرکت‌های سهامی، تنها توسط یک فرد در راس کار اداره می‌شوند، تعدادی جایگاه مهم دیگر هم وجود دارد. گروه اول سهامداران هستند که در واقع صاحبان شرکت به شمار می‌روند. آنها می‌توانند سهم خود از سود شرکت را بصورت سود سهام دریافت کنند و در هنگام انحلال شرکت در کانادا، سهم خود را از دارایی‌های شرکت برمی‌دارند. یکی از وظایف و اختیارات سهامداران انتخاب مدیرکل است که بر عملکرد کلی شرکت نظارت دارد و سعی می‌کند سیاست‌های شرکت را در راستای منافع سهامداران پیگیری کند. مدیرکل شرکت شخصی است که اظهارنامه مالی شرکت در کانادا را تایید می‌کند و بسیاری از تصمیمات حیاتی را در خصوص روند عملیات شرکت می‌گیرد.

 

مراحل شرایط ثبت شرکت در کانادا

 1. برنامه ریزی برای شروع یک کسب و کار در کانادا است

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیاز به برنامه ریزی کسب و کار، نوآوری و ریسک پذیری دارد. ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع کسب و کاری را می خواهید راه اندازی کنید و شما باید تجربه ، علاقه و دانش خود را در نظر بگیرید.

 1. انتخاب نام تجاری در کانادا

مطمئن باشید که نام منتخب شما، نشان دهنده محصول یا خدماتی است که شما ارائه می دهید نامی را انتخاب نمایید که آسان و راحت تلفظ کنند و به یاد داشته باشند ان را منحصر به فرد و متمایز انتخاب کنید برای جلوگیری از سردرگمی و عدم ایجاد مشکلات حقوقی

 1. ثبت نام تجاری در کانادا و مشخص کردن نوع تجارت

برای به ثبت رساندن شرکت خود باید نوع تجارت خود را که فدرالی-استانی یا منطقه ای، مالکیت فردی یا مشارکتی است را مشخص کنید.

لازم به ذکر است که شرکت می‌بایست مالکیتی باشد و ثبت شرکت به صورت مشارکتی برای بیگانگان و مهاجران امکان‌پذیر نمی‌باشد.

همچنین شما باید شماره کسب و کار و تجارت در فدرال و همچنین حساب مالیات بر درآمد شرکت را از اداره درآمد کانادا دریافت کنید زیرا برای هر گونه مجوز و درخواست کسب و کارتان ممکن است لازم شود.

 1. دریافت مجوزهای قانونی ثبت شرکت در کانادا

شما می‌بایست تمامی مجوزات لازم جهت راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کانادا را دریافت نمایید. بدون شک دریافت این مجوز ها بدون وکیل متخصص ثبت شرکت در کانادا امکان‌پذیر نمی‌باشد

 1. تامین سرمایه مورد نیاز و منابع مالی جهت راه اندازی کسب و کار

تامین این سرمایه بسته به نوع ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ایالت مورد نظر می‌تواند از ۷۵۰۰۰ دلار تا ۲۱۰۰۰۰ دلار متغیر باشد.
برنامه ویزای کار و تجارت در کانادا برای کارآفرینان مهاجر با هدف مهارت و توانایی برای ساختن کسب و کار در کانادا مورد حمایت این دولت قرار می گیرد و متقاضیان ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کانادا می‌بایست ثابت کنند که: نوآورانه هستند، می‌توانند برای کانادا کار کنند و می‌توانند در مقیاس جهانی رقابت کنند.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

بدون شک راه‌اندازی یک کسب و کار پویا و سودآور در کانادا مزایای خاص خودش را دارد که با هیچ کجای دنیا قابل قیاس نیست. با ورود به این دنیای جدید، فرصت‌های بازرگانی، معیشتی و شخصی جدیدی به دست خواهید آورد که پیش از این برای شما ممکن نبوده است. در ادامه به بعضی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • کانادا کشوری ثروتمند و توسعه یافته است و زندگی در این کشور با بالاترین سطح رفاه اجتماعی همراه است.
 • شرایط ثبت شرکت در کانادا بسیار راحت است و محدودیت های ثبتی شرکت خیلی کمتر است
 • افراد سرمایه گذار در کانادا می توانند اقامت و شهروندی کانادا را به دست بیاورند
 • دسترسی به بهترین بازارهای روز دنیا برای فروش و تبادلات تجاری بسیار راحت و بدون محدودیت است
 • مواد اولیه و مورد نیاز برای تولید در کانادا به وفور یافت می شود
 • دولت فدرال هر منطقه از کانادا از سرمایه گذاران به شدت حمایت می کند
 • وجود جمعیت قابل ملاحظه ای از ایرانیان در شهرهای کانادا که سازگاری با فرهنگ این کشور را برای مهاجران ایرانی آسان تر نموده است
 • یک شرکت در کانادا طول عمر نامحدود دارد. اگر شما کسب و کار یا سهامداران را می‌فروشید، کسب و کار ادامه خواهد یافت.
 • از آنجا که شرکت ثبت شده در کانادا طول عمر نامحدود دارد، می توانید کسب و کار خود را به فروش برسانید و یا به راحتی آن را منتقل کنید.
 • کسب و کارهای ادغام شده می توانند سهام خود را به منظور رشد بیشتر به فروش برسانند.
 • مزیت‌های مالیاتی متعددی برای شرکت‌های ثبت شده در کانادا وجود دارد. البته این شرایط برای هر نوع از شرکت‌ها متفاوت است اما شرکت ها می توانند از کاهش کسری تجاری کانادا (۱۶٪ از اولین ۲۰۰،۰۰۰ دلار درآمد مشمول مالیات) بهره مند شوند. شما همچنین می توانید پرداخت های مالیاتی خاصی را لغو کنید و مشمول قوانین مالیاتی جدید یا مقررات مالیاتی کمتری شوید.
 • بسیاری از شرکت ها با قراردادهای فروش یا توافقنامه قرارداد با شرکت های غیر مجاز وارد نمی شوند.در این مورد، ادغام می تواند اعتبار و پتانسیل رشد شما را بهبود بخشد.

امیدواریم مطالب طرح شده در مقاله امروز ثبت فردا در راستای تصمیم‌گیری برای آغاز روند ثبت شرکت در کانادا و سرمایه‌گذاری در کانادا به شما کمک کرده باشد. پیش از هرگونه اقدام برای ورود به این مسیر تخصصی، حتماً از خدمات مشاوره حرفه‌ای همکاران ما در ثبت فردا استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها