ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود : ثبت شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه ی ۱۰۰ هزار تومان و حداقل دو شریک در کم ترین زمان ممکن تخصص ثبت فردا  است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت فردا

کلمه ی شرکت از ریشه ی لغت عربی شرک به معنای شریک گرفتن است؛ از نظر قوانین تجارت ایران شرکت به معنای شراکت و همدستی دو یا چند نفر است که تصمیم به شروع کاری با قوانین رسمی را دارند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود هم بین حداقل دو شریک تجاری تاسیس می شود وهمان طور که عنوانش هویت شرکت را مشخص می کند شرکا مسئولیت محدودی در مقابل پشتیبانی شرکت دارند.

به همین دلیل ثبت شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین وپر طرفدارترین نوع شرکت ثبتی است.

درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود

با ثبت فردا

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه مراحلی باید طی شود؟

به طور کامل

ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز همانند تمام مسائل مهم دیگر قبل هر چیز نیازبه اطلاعات صحیح و کاربردی دارد که با آگاهی تمام بتوانید تصمیم قطعی خود را گرفته و تمام پیش نیاز های آن را در کم ترین زمان ممکن انجام دهید، مدیرعامل شدن یعنی دقیق بودن، اگاه بودن و وقت شناس بودن فراموش نکنید برای تجارت اینده ی خود باید این ویژگی ها را در خود بسازید.

برای شروع  قبل ازهر چیز باید زمینه ی کاری خود را مشخص کنید ومتناسب با آن به  نام شرکت فکر کنید یک مدیر عامل دور اندیش حتما می داند که بعد از ثبت شرکت مسئولیت محدود خود برای تجارت و همکاری اولین مسئله ای که از شرکت خود میان اشخاص ثالث مطرح می کند نام شرکت است، به بیان ساده تر نام شرکت وظیفه ی ذهنیت سازی در جهت مثبت را در ذهن مخاطب عهده دار است.

تا اینجای کار نکته ی طلایی نام شرکت برای مدیر عامل آینده حائز اهمیت است.

برای تسریع در انجام فرایند ثبت شرکت مسئولیت محدود باید شرکا مشخص شوند و با توجه به اینکه  قبلا اشاره شد شرکا از حداقل دو نفرمتشکل باشند، البته می توانند از اعضای خانواده ( همسر- پدر- مادر- فرزند ) و دوست و آشنا باشند.

به عنوان نکته ای دیگر باید بدانید که درثبت شرکت با مسئولیت محدود اگر مدیری قصد دارد با فرزند زیر هجده  سال خود یا فردی صغیر شرکتی را تاسیس نماید می تواند شرکت تک هیئت مدیره تشکیل دهد که در این صورت پدر یا ولی قانونی امضا دار می باشد.

حال اگرشما خواهان شراکت با کارکنان دولت هستید یا اینکه خودتان از کارکنان دولت می باشید باید بدانید که :

 • اولا کارکنان دولت نمی توانند بیشتر از ۴% سهام داشته باشند
 • ثانیا اجازه عضویت در هیئت مدیره را ندارند.

سمت ها در بدو تاسیس شرکت باید مشخص شود

 • مدیر عامل
 • رئیس هیئت مدیره
 • نائب رئیس هیئت مدیره
 • عضو هیئت مدیره

البته باید بداند مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره امکان اینکه هم زمان یک نفر باشند را دارند و انتخاب سمت  نائب رئیس برای شرکت های مسئولیت محدود لازم نیست.

اگر اشخاصی اصرار به نداشتن شریک درشرکت مسئولیت محدود را داشته باشد گزینه ی افراد درجه یک خانواده پیشنهاد می شود.

مدارک مورد نیاز:

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

برای اطمینان خاطر تمامی مدارک با توجه به اینترنتی بودن مراحل ثبتی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سریع ترین زمان ممکن  با مشاورین زبده ی موسسه ی حقوقی ثبت فردا تماس حاصل نمایید و اقدام به انجام کلیه مراحل قانونی ثبت شرکت با ارسال عکس شناسنامه و کارت ملی  تمام اعضای هیئت مدیره کلیه امور را به ثبت فردا بسپارید.

شرایط جدید ثبت شرکت

با مسئولیت محدود

سابق بر این ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدون گرفتن کد اقتصادی و کد کارگاهی امکان پذیر بود در واقع ثبت این نوع شرکت ها  به این صورت بود که پس از تقاضای ثبت و تایید نام به آگهی شرکت می انجامید و اشخاص می توانستند گرفتن کد کارگاهی و کد اقتصادی شرکت خود را به وقتی دیگر موکول کنند.

اما با قوانین جدید صاحبان شرکت ها راهی برای به تعویق انداختن اخذ کد اقتصادی و کد کارگاهی نخواهند داشت و بر اساس قانون موظف به دریافت این کد ها هستند.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود با شرایط جدید به شرح زیر است:

 • ارائه ی مدارک
 • ثبت شرکت
 • تایید نام
 • دریافت کد کارگاهی
 • دریافت کد اقتصادی
 • چاپ آگهی تاسیس ثبت شرکت مسئولیت محدود
 • زین پس شرکت می تواند به فعالیت خود بپردازد
 • این قانون در حال حاضر در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و شیراز می باشد.

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود چقدر زمان و هزینه لازم است؟

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت

زمان مقوله ی بسیار مهمی است در ثبت شرکت ها که یک مدیر عامل با کفایت حتما در گزینه های اجرایی خود ارزش زیادی قائل است اصولا با توجه به تجربه و زبدگی کارشناسان ثبت فردا زمانی نهایتا معادل با ۱۵ روز کاری برای صفر تا صد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نظر گرفته می شود.

بحث مهم هزینه ها همیشه برای شروع هرکاری در نظر گرفته می شود،  که شامل:

 • تنظیم سند شامل (اساسنامه- اظهار نامه- اوراق ثبتی)
 • هزینه حق ثبت که البته این هزینه با توجه به سرمایه شرکت متغیر است.
 • هزینه ی تعیین نام
 • هزینه ی چاپ آگهی روزنامه ی رسمی ( مورد تایید وزارت دادگستری-اداره ی ثبت شرکت ها)
 • و البته هزینه های جزئی مثل پوشه، عکس و…

انتخاب نام در شرکت با مسئولیت محدود

شرایط انتخاب نام شرکت

شرایطی که الزاما باید در انتخاب نام رعایت شود:

 • نام شرکت های مسئولیت محدود باید متشکل از سه سیلاب (کلمه) باشد
 • این نام ها باید از اسامی خاص باشند
 • داشتن ریشه فارسی( موجود در لغت نامه ی دهخدا) نام شرکت در هر سه سیلاب ازالزامات است
 • نام هیچ کدام از اعضا در عنوان شرکت نباید قرار گیرد.( در صورتی که نام اعضا در نام شرکت قرار داده شود طبق قوانین شرکت تضامنی با این شرکت برخورد می شود که در این مورد نام عضوی که در عنوان شرکت است درمسائل حقوقی ازجمله پس دادن دیون و قروض شرکت به عنوان ضامن شناخته می شود).
 • پیشنهاد ویژه ی مشاورین موسسه ی حقوقی ثبت فردا جهت سهولت در انتخاب نام و تسریع در زمان تایید نام انتخاب پنج نام سه سیلابی و ارائه ی آن به ترتیب اولویت آن می باشد.

مزایای ثبت شرکت مسئولیت محدود

ویژگی ها
 1. اولین مزیت این است شما با حداقل سرمایه به عنوان مثال ۱۰۰ هزار تومان سرمایه ی ثبتی اقدام به ثبت شرکت می کنید.
 2. شما به مقدار سرمایه ی ثبتی خود تعهد باز پرداخت دیون و مقروضات شرکت را دارید ( به بیان ساده شما در صورت عدم کفایت اداره شرکت و ورشکستگی فقط تا میزان سرمایه ی شرکت تضمین می کنید و فقط سرمایه ی شرکت خود را از دست می دهید و ملزم به فروش اموال شخصی خود نیستید.)
 3. می توانید با اعضای خانواده دی خود و افراد امین خود گروه تجاری یا همان شرکت را تشکیل دهید.
 4. نامحدود بودن تعداد شرکا

شرکت با مسئولیت محدود چه معایبی دارد؟

معایب
 1. به دلیل اینکه تمام مسئولیت شرکا منوط به سهم الشراکت آنها می باشد ممکن است اشخاصی برای فرار از مسئولیت این نوع شرکت را انتخاب کنند.
 2. از معایب دیگر اینکه آزادانه نمی توان سهم الشرکه خود را انتقال دهید و برای نقل و انتقال باید حداقل مفدار سه چهارم سهامداران یا سهم الشرکا رضایت داشته باشند.

اما تمامی این مسائل برای ثبت شرکت  مسئولیت محدود فقط برای آگاهی شما از شروع تجارت آینده ی یک مدیر می باشد و تمامی این مسائل توسط مشاورین با تجربه و وکلای زبده ی موسسه ی حقوقی ثبت فردا به صورت بسیار ویژه انجام می شود.

درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود

با ثبت فردا

شروع یک اتفاق خوب

برای مشاوره و راهنمایی با ما در ارتباط باشید.