ثبت شرکت در انگلیس

نحوه ثبت شرکت در انگلیس

انگلستان یکی از کشور های قدرتمند در اقتصاد جهان محسوب می شود. برای این کشور از لحاظ اقتصادی، آینده بسیار خوبی پیشبینی می شود. ثبت شرکت در انگلیس بسیار آسان می باشد به همیت علت بسیاری از کارآفرینان به فکر ثبت شرکت در انگلستان افتاده اند. در این مقاله می خواهیم به بررسی ثبت شرکت در انگلیس و انواع شرکت هایی که می توان در این کشور ثبت کرد  می پردازیم.

مزایای ثبت شرکت در انگلیس

قوانین ثبت شرکت در انگلیس در مقایسه با سایر کشورها بسیار ساده تر می باشد. بنابراین ثبت شرکت در این کشور در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین با هزینه ی کمتری انجام می شود. مدت زمانی که برای ثبت یک شرکت در بریتانیا نیاز است ، حدود ۲ هفته می باشد. ثبت کردن شرکت به صورت غیر حضوری یکی دیگر از مزایای این کشور می باشد. زمانی که می خواهید یک شرکت را در انگلستان ثبت کنید نیازی به دریافت اقامت ندارید و حتی بدون داشتن مسکن هم می توانید این کار را انجام دهید. زمانی که می خواهید یک شرکت را در این کشور به ثبت برسانید،  نیازی  به ارائه  رزومه کاری نیست و بدون داشتن رزومه کاری نیز می توانید این کار را انجام دهید.  انجام تجارت در کشور انگلستان بسیار آسان می باشد به همین علت بسیاری از کارآفرینان به فکر ثبت شرکت خود در این کشور هستند. مالیاتی که پرداخت می کنید با توجه به درآمد شما تعیین می شود و میزان مالیات نیز نسبتا کم می باشد. این کشور به دلیل اقتصاد قوی که دارد سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب می کند.

ثبت شرکت در انگلیس
ثبت شرکت در انگلیس

معرفی ساختار شرکت در انگلستان

شرکت هایی که در کشور انگلستان ثبت میشوند دارای سه ساختار اصلی هستند. زمانی که میخواهید یک شرکتی را در این کشور ثبت کنید باید به این سه ساختار توجه کنید و با توجه به فعالیتی که قرار است داشته باشد، نوع ساختار شرکت را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی این سه ساختار می پردازیم.

مسئولیت تعیین شده در انگلستان و شرکت های خصوصی

بیشترین شرکت های ثبت شده در انگلیس مربوط به شرکت های ال ال سی می باشند. سودی که این شرکت ها دارند در بین سهامداران آن تقسیم می شود به همین علت این نوع شرکت ها دارای طرفداران بسیار زیادی هستند.  به عبارت دیگر هر فرد با توجه به مقدار سهامی که در شرکت دارد، سود دریافت می کند. اگر شرکت به مشکلات مالی بر بخورد، با توجه به قانون کشور انگلیس، دارایی های شخصی سهامداران شرکت حفظ می شود. به همین علت شرکت های ال ال سی دارای طرفداران بسیار زیادی هستند و بیشتر سهامداران و کارآفرینان به دنبال ثبت شرکت های ال ال سی می باشند. کمترین سرمایه ای که برای ثبت ال ال سی نیاز است، ۱ پوند می باشد و زمانی که شرکت را ثبت کردید  حدود ۷۹۰۰ پوند برای راه اندازی شرکت خود نیاز دارید. ثبت شرکت ال ال سی حدود دو هفته زمان می برد.

ثبت شرکت
ثبت شرکت

معرفی شرکت سهامی عام در انگلیس

ثبت شرکت در انگلیس با ساختار پی ال سی برای زمانی مناسب است که نیاز به مشارکت مردم برای  خرید و فروش سهم شرکت خود دارید. این نوع شرکت ها معمولا سهامداران بسیاری دارند و مسئولیت هر فرد با توجه به میزان سهمی که در شرکت دارد تعیین می شود. سهامداران با توجه به سهمی که دارند علاوه بر سود در ضرر شرکت هم شریک هستند. برای پروژه های بزرگ که نیاز به تامین مالی زیادی می باشد، ثبت این نوع شرکت ها بسیار مناسب است. ثبت شرکت در انگلیس با ساختار پی ال سی نیاز به سرمایه ی زیادی دارد. کمترین هزینه ای که برای ثبت این نوع شرکت ها نیاز است ۵۰ هزار پوند می باشد و هزینه ای که برای راه اندازی آن نیاز دارید، حدود ۱۰ هزار پوند می باشد. ثبت این نوع شرکت ها حدود ۲ هفته زمان می برد.

ثبت شرکت در انگلیس
ثبت شرکت در انگلیس

معرفی شرکت مسئولیت محدود  

برای  وکلایی که قصد ثبت شرکت در انگلیس را دارند، این نوع شرکت ها بسیار مناسب می باشند. در این شرکت مسئولیت هر فرد با توجه به سهمی که دارد تعیین می شود. پرداخت مالیات در این شرکت برای هر سهامدار با توجه به میزان سهم آن اندازه گیری و تعیین می شود. بنابراین هر سهامدار با توجه به سودی که کرده است، مالیات خود را پرداخت می کند. این نوع شرکت ها به دلیل ثبت راحت، دارای طرفداران بسیار زیادی هستند. یکی دیگر از مزایای این نوع شرکت ها، حفظ دارایی های شخصی سهامدار است. هر سهامدار با توجه به میزان سهم خریداره شده، در شرکت و امور مربوط به آن مسئول است.

ثبت شرکت در انگلیس به صورت غیر حضوری 

برای ثبت شرکت در انگلیس، نیاز به حضور در این کشور نمی باشد. بنابراین به صورت غیر حضوری هم می توانید شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانید. برای ثبت غیر حضوری شرکت خود  ابتدا باید ساختار شرکت، مقدار سرمایه گذاری، تعداد سهامداران، نام شرکت و غیره را مشخص کنید.   قبل از ثبت شرکت در انگلیس به صورت غیر حضوری بهتر است از یک مشاور و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مراحل ثبت برند در کشور انگلیس  

مراحل ثبت برند در انگلیس مشابه ثبت برند در کشور های دیگر می‌ باشد. برای ثبت برند در این کشور،  ابتدا متقاضی باید نام برند خود را انتخاب کند.زمانی که متقاضی نام برند خود را انتخاب می کند، از آن نام استعلام می گیرند تا مورد مشابهی وجود نداشته باشد. در صورت تشابه متقاضی باید نام دیگری برای برند خود انتخاب کند. بعد از استعلام نام برند، باید اظهار نامه ثبت برند خود را به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید. بعد از تایید توسط کارشناس، برند شما برای مدتی در روزنامه رسمی کشور انگلیس آگهی می شود و در صورتی که اعتراضی نسبت به نام برند وجود نداشته باشد، نام تجاری شما قطعی می شود. بعد از ثبت شدن نام برند خود می توانید به مدت ده سال از آِن استفاده کنید. مدت اعتبار برند ۱۰ سال می باشد و بعد از گذشت ۱۰ سال باید آن را تمدید کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها