ثبت شرکت فردا منتظر بمانید

ثبت شرکت، مراحل و هزینه های دقیق ثبت شرکت در ایران 1402

220926 ثبت شرکت، مراحل و هزینه های دقیق ثبت شرکت در ایران 1402

ثبت شرکت به نوعی تضمین کننده اعتبار، تعهدات و حقوق افراد مرتبط با حوزه کاری شما (کارمندان یا مشتریان) است. هرگونه فعالیت اقتصادی در حال انجام به صورت مشارکتی بر اساس قوانین ثبت شده، نیازمند ثبت یک شخصیت حقوقی است. راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت نیازمند توجه به جزئیات بسیاری است. در همین جهت، تیم متخصصین آسان ثبت در ادامه به تمامی امور مورد نیاز در فرآیند ثبت شرکت و شرح کامل مدارک و مراحل ثبت شرکت پرداخته است.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

مراحل ثبت شرکت

ثبت شرکت در ایران از طریق سامانه جامع ثبت شرکت ;ها صورت می ;پذیرد. ثبت شرکت مراحلی دارد که باید آن ;ها را به ;ترتیب دنبال نمایید. در این مطلب به مراحل ثبت شرکت و مزیت ;های آن به طور مفصل می ;پردازیم.

مزایای ثبت شرکت

در این بخش از راهنمای ثبت شرکت، می ;خواهیم ابتدا به مزایای ثبت شرکت و فواید آن اشاره کنیم تا اهمیت این موضوع را بیشتر درک نماییم. ثبت شرکت در تهران یا دیگر شهرهای کشور فوایدی را برای افراد حقیقی و حقوقی به ;دنبال دارد.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

امکان فعالیت رسمی و قانونی

اولین مورد از فواید ثبت شرکت، قانونی و رسمی شدن فعالیت مجموعه به ;حساب می آید. با ثبت شرکت کلیه فعالیت ;ها و رخدادهای مجموعه اعم از تجاری و غیرتجاری شکل رسمی و قانونی به خود می ;گیرد و اعتبار بیشتری پیدا می ;کند. همچنین شما با ثبت شرکت حمایت ;های قانونی را برای مؤسسه خود به دست می ;آورید.

جلب اطمینان طرف ;های همکاری

زمانی که شما ثبت شرکت را انجام می ;دهید. مجموعه خود را به ;عنوان یک مرجع قانونی و کاملاً رسمی به دیگران معرفی می ;کنید. در واقع با ثبت شرکت می ;توانید اعتماد مجموعه ;ها و افرادی را که با آن ;ها فعالیت می ;کنید به ;دست آورید. افرا به مؤسسات ثبت شده و قانونی بسیار راحت ;تر اعتماد می ;کنند و با این کار جلب ;نظر آن ;ها ساده ;تر می ;شود.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

امکان شرکت کردن در مزایده ;ها و مناقصات

با ثبت شرکت شما اجازه شرکت کردن در مزایده ;ها و مناقصات مختلف را به ;دست می ;آوردید که این به پیشرفت مجموعه شما کمک بسیار بزرگی می ;کند. با برنده شدن در مزایده ;های مختلف و پیروزی در رقابت با سایر مجموعه ;ها می ;توانید سود و درآمد سرشاری کسب نمایید.

اخذ نمایندگی به صورت رسمی

با ثبت شرکت شما می ;توانید به صورت قانونی و رسمی نمایندگی شرکت ;ها، برند های بزرگ و معتبر داخلی یا خارجی را کسب نمایید. بعد از ثبت شرکت با کسب نمایندگی ;های مختلف می ;توانید به اعتبار مجموعه خود بیفزایید.

دریافت تسهیلات

با ثبت شرکت در ایران می ;توانید باتوجه به نوع شرکت و فعالیت خود از تسهیلات قانونی مرتبط برخوردار شوید. پس از ثبت شرکت با دریافت اعتبارات و تسهیلات مختلف فرصت بسیار خوبی برای رشد و پیشرفت مجموعه خود به دست می ;آورید.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد و نمی ;توان به صورت مستقیم یک رقم را به ;عنوان مبلغ لازم برای ثبت شرکت بیان کرد. هزینه ثبت شرکت به عوامل زیادی از جمله نوع و فعالیت مجموعه بستگی دارد. آگاهی کامل به روند ثبت شرکت باعث می ;شود، بتوانید یک ثبت شرکت ارزان را داشته باشید.

سپردن ثبت شرکت به مجموعه ;هایی که در این زمینه تخصص دارند، تأثیر زیادی در کاهش مبلغ ثبت شرکت دارد. قیمت ثبت شرکت نسبت به سال 1401 افزایش داشته برای مثال هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت نسبت به سال قبل حدود 200 درصد افزایش پیدا کرده است.

برای اطلاع از قیمت ثبت شرکت می ;توانید به مجموعه حرفه ;ای ثبت فردا مراجعه نمایید. برای این ;کار باید شرایط و نوع فعالیت مجموعه خود را برای ثبت شرکت برای کارشناسان این مجموعه توضیح دهید تا مبلغ دقیق ثبت شرکت را محاسبه نمایند.

همچنین این مجموعه یکی از حرفه ;ای ;ترین مراجع فعال در زمینه ثبت شرکت اسان به ;حساب می آید و بهترین مرجع برای دریافت خدمات ثبت شرکت و اخذ پروانه و موارد این چنینی به ;حساب می آید. اگر به دنبال ثبت شرکت ارزان و مطمئن هستید می ;توانید به وب سایت آن ;ها مراجعه نمایید.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

مراحل لازم ثبت شرکت

در این بخش از راهنمای ثبت شرکت به مراحل لازم برای ثبت شرکت می ;رسیم. فرقی ندارد ثبت شرکت ونک، تهران یا سایر شهرها در هر صورت شما نیاز به ارائه مدارک لازم جهت ثبت شرکت دارید که به آن نیز خواهیم پرداخت. بهترین ثبت شرکت سریع ;ترین روش برای آن به ;حساب می آید. اگر شما مدارک لازم برای ثبت شرکت را سریع کامل نمایید، پرسه ثبت شرکت شما با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ;ها شامل یک سری مراحل بوده که در زیر به آن ;ها اشاره می ;کنیم.

 1. اولین مرحله ثبت شرکت مشخص کردن نوع شرکت بر اساس فعالیتی که در آن انجام می ;دهید، است.
 2. تعیین شرکا یا سهام داران مرحله بعدی برای ثبت شرکت به حساب می آید.
 3. پس از آن برای ثبت شرکت باید سرمایه اولیه خود را مشخص کنید.
 4. انتخاب موضوع فعالیت مجموعه مرحله بعدی برای ثبت شرکت به ;حساب می آید.
 5. مرحله بعدی ثبت شرکت انتخاب 5 عدد نام است که بر اساس اولویت شما ترتیب ;بندی می ;گردد و یکی از آن ;ها تأیید خواهد شد که نام مجموعه شما پس از ثبت شرکا خواهد بود.
 6. تعیین چارت، سمت و مشخص کردن حقوق، اختیارات و امضا هر عضو مرحله بعدی ثبت شرکت است.
 7. مرحله بعدی ثبت شرکت ثبت نام آنلاین در سامانه اداره و انتظار برای دریافت تأییدیه به ;حساب می آید.
 8. فرستادن دو سری از مدارک امضا شده با نامه تأیید نام اداره مرحله بعدی ثبت شرکت محسوب می ;شود.
 9. پس از آن برای ثبت شرکت باید به اداره جهت امضا و تحویل اوراق مراجعه نمایید.
 10. آخرین مرحله نیز برای ثبت شرکت پرداخت هزینه روزنامه رسمی و علاوه بر آن هزینه روزنامه کثیر الانتشار است.

قسمت ;های اولیه مراحل ثبت شرکت اینترنتی است. اما پیش از ثبت شرکت باید نوع مجموعه خود را انتخاب نمایید و تحقیق کنید که چه نوع ثبت شرکتی برای شما مناسب خواهد بود. در زیر به معرفی انواع شرکت می ;پردازیم.

ثبت شرکت سهامی خاص

سهامی خاص یکی از انواع پرطرفدار به ;حساب می آید. برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 5 عضو به مراجع مربوطه معرفی کنید. از بین این افراد سه نفر باید به ;عنوان هیئت مدیره شرکت یا همان سهام ;داران اصلی، یک نفر به ;عنوان بازرس شرکت و یک نفر به ;عنوان عضو علی ;البدل تعیین شود.

همچنین برای ثبت شرکت باید 35 درصد سرمایه اعلامی را به حساب شرکت واریز کنید. همچنین در این نوع شرکت نمی ;توان اعضا را به شکل نامحدود منصوب کرد و حداکثر زمان منصوب کردن دو ساله است و بعد از آن مجمع عمومی برای تمدید یا عوض شدن مدیر تصمیم می ;گیرد.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص:

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی برای سهامداران، موسسین، اعضای هیات مدیره و بازرسان.
 2. فیش واریزی مربوط به 35 درصد از سرمایه اولیه که به حسابی به نام شرکت و در یکی از بانک های کشور واریز شده است.
 3. پیشنهاد 5 اسم سه سیلابی.
 4. پر کردن اطلاعات مانند لیست اعضاء و نیز سهام داران، آدرس مکان شرکت و نیز آدرس سکونت افراد و کد پستی مربوط به هر کدام، سرمایه شرکت، سمت افراد مختلف، درصد سهام و سهم هر کدام از اعضاء.
 5. دریافت تاییدیه آدرس و کد پستی محل شرکت
 6. ارائه وکالتنامه وکیل (در صورتی که گیرنده کار از اداره وکیل باشد)
 7. تاییدیه از بازرسان جهت عدم وجود نسبت فامیلی نسبی یا سببی با مدیران شرکت.
 8. تاییدیه از مدیران شرکت مبنی بر اجازه آن ها برای فعالیت تجاری و عدم وجود محدودیت های قانونی برای آن ها در این زمینه.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

ثبت شرکت مسئولیت محدود

این نوع پرطرفدارترین نوع ثبت شرکت به حساب می آید. ثبت شرکت مسئولیت محدود کم دردسرتر از دیگر شرکت ;ها است. با حداقل ۲ نفر می ;توان آن را تأسیس کرد، در زمان ثبت شرکت نیاز به واریز مبلغی به حساب شرکت ندارید و هیئت مدیره را نیز می ;توانید نامحدود منصوب نمایید. قوانین ثبت شرکت برای این نوع بسیار ساده ;تر طراحی شده به ;همین دلیل پرطرفدارترین ثبت شرکت به ;حساب می آید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

 1. دو نسخه از شرکت نامه که توسط کلیه سهامداران به امضاء رسیده است.
 2. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره که توسط سهامداران امضا شده باشد.
 3. دو نسخه از تقاضانامه که تکمیل شده و به امضاء سهامداران رسیده است.
 4. دو نسخه از اساسنامه که به امضای سهامداران رسیده است.
 5. معرفی نامه مربوط به نمایندگان در صورتی که اعضای هیات مدیره و سهامداران از میان اشخاص حقوقی انتخاب شده باشند و نیز تصویری از روزنامه رسمی که آگهی تاسیس یا تغییرات در آن آمده است.
 6. در مورد آورده های غیر نقدی، باید تقویم نامه کارشناس دادگستری ارائه شود. برای اموال غیر منقول، مستندات لازم باید ارائه شود.

تفاوت بین شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام:

شرکت سهامی عام برای تامین سرمایه اقدام به پذیره نویسی عمومی می نماید ولی شرکت سهامی خاص حق مراجعه به عامه را ندارد. امکان صدور اوراق قرضه برای شرکت سهامی عام وجود دارد ولی شرکت سهامی خاص چنین حقی ندارد. نقل و انتقال سهام در شرکت های سهامی عام مشروط به موافقت سهامداران نیست ولی در شرکت سهامی خاص چنین نقل و انتقالی منوط به توافق مدیران یا مجامع عمومی شرکت می تواند باشد. سهام شرکت سهامی عام قابل عرضه در بازار بورس می باشد،ولی شرکت سهامی خاص چنین اجازه ای ندارد. حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت سهامی عام 5.000.000 ریال می باشد،در حالی که حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت سهامی خاص 1.000.000 ریال است. مدیران و سهامداران شرکت سهامی عام حداقل 5 نفر و شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر است.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

ثبت شرکت تضامنی

تعداد ثبت شرکت به این شکل از تعداد انواع دیگر ثبت شرکت کمتر است. ثبت شرکت تضامنی شامل موضوعات فعالیت کمتری می ;شود و همین مسئله باعث شده افراد کمتر به ثبت شرکت از این نوع روی بیاورند. برای ثبت شرکت از این نوع باید حداقل دو نفر به عنوان شریک معرفی کنید. همچنین در ثبت شرکت تضامنی برای انتصاب مدیر محدودیتی ندارید.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی

 1. یک نسخه مصدق از شرکت نامه.
 2. یک نسخه مصدق از اساسنامه ثبت شرکتها
 3. نوشته به امضای مدیر شرکت حاکی از پرداخت تمام سرمایه نقدی و تسلیم سرمایه غیرنقدی با تعیین قیمت حصه های غیر نقدی.
 4. اسامی شرکا.

مواردی که در شرکت نامه به آن اشاره می شود به شرح ذیل می باشد:

 1. نام شرکت.
 2. موضوع شرکت.
 3. سرمایه شرکت اعم از نقدی و غیر نقدی.
 4. میزان سهم الشرکه هر یک از شرکاء.
 5. تاریخ تشکیل شرکت و مدت آن.
 6. اسامی شرکاء یا موسسین شرکت با قید مشخصات کامل هر یک و اقامتگاه.
 7. اسامی مدیران شرکت و اختیارات آن ها و مشخصات کامل هر یک و اقامتگاه.
 8. قید مشخصات بازرس یا بازرسان شرکت.
 9. تاریخ و نحوه رسیدگی به حساب ها و چگونگی تقسیم سود و زیان شرکت.
 10. انحلال شرکت.
 11. قید سایر نکاتی که لازم باشد.
 12. در نهایت شرکت نامه باید به امضاء موسسین برسد و در دفتر ثبت شرکت ها ثبت شود.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

ثبت شرکت دانش بنیان

دانش بنیان نوعی است که این روزها با استقبال زیادی مواجه شده، ثبت شرکت دانش بنیان مزایای زیادی دارد. با ثبت شرکت این چنینی شما می ;توانید تسهیلات مختلفی دریافت نمایید، به همین دلیل این نوع ثبت شرکت بسیار محبوب شده است. برای این نوع ثبت شرکت دو سوم هیئت مدیره باید حداقل مدرک کارشناسی، سه سال فعالیت کاری یا علمی و یک اختراع ثبت شده، داشته باشند.

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان

 1. حداقل دو نفر از اعضای هیئت مدیره باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند.
 2. اختراعی ثبت شده داشته باشند
 3. عضو هیئت علمی دانشگاه باشند.
 4. دانش بنیان معاف از پرداخت مالیات ، عوارض و گمرک به مدت 15 سال می باشد.
 5. اهداف شرکت دانش بنیان جذب و تبدیل ایده ها به محصول و مشاغل پایدار، تجاری سازی یافته های پژوهشی و تحقیقاتی، حمایت و هدایت در جهت سودآوری و تولید فناوری های برتر است.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان

 1. دو نسخه از شرکت نامه که توسط کلیه سهامداران به امضاء رسیده است.
 2. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره که توسط سهامداران امضا شده باشد.
 3. دو نسخه از تقاضانامه که تکمیل شده و به امضاء سهامداران رسیده است.
 4. دو نسخه از اساسنامه که به امضای سهامداران رسیده است.
 5. معرفی نامه مربوط به نمایندگان در صورتی که اعضای هیات مدیره و سهامداران از میان اشخاص حقوقی انتخاب شده باشند و نیز تصویری از روزنامه رسمی که آگهی تاسیس یا تغییرات در آن آمده است.
 6. در مورد آورده های غیر نقدی، باید تقویم نامه کارشناس دادگستری ارائه شود. برای اموال غیر منقول، مستندات لازم باید ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت ها

برای ثبت شرکت یک سری مدارک لازم است. سعی کنید مدارک ثبت شرکت را در کوتاه ;ترین زمان تهیه نمایید. هرچه مدارک را سریع ;تر جمع آوری و تحویل دهید، ثبت شرکت سریع ;تر انجام می ;شود. همچنین ثبت شرکت بدون ارائه این موارد امکان پذیر نیست. در زیر مواردی که باید برای ثبت شرکت ارائه دهید، آورده شده است.

 1. ارائه مدارک شناسایی همه شرکا
 2. ارائه شرکت نامه
 3. تقاضانامه ثبت شرکت
 4. ثبت نام کد ثنا برای همه اعضای اصلی
 5. اساس نامه تکمیل شده شرکت
 6. دریافت تأییدیه آدرس و همچنین کد پستی
 7. تعیین حق امضا
 8. تعیین سمت و سهام همه اعضا
 9. ارائه 5 نام
 10. ارائه مجوز برای شرکت ;هایی که نیاز به مجوز دارند
 11. دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی
 12. وکالت نامه وکیل

با ارائه این مدارک می ;توانید اقدام به ثبت شرکت نمایید. اما مهم ;ترین نکته پیش از ثبت شرکت انتخاب درست نوع شرکت و البته انجام اصولی مراحل ثبت شرکت است. اگر تجربه ;ای در ثبت شرکت ندارید و با پرسه ثبت شرکت آشنا نیستید، انجام ثبت شرکت به تنهایی را به شما توصیه نمی ;کنیم. چون ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد و آگاهی از قواعد و نکات مهم در ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

به همین دلیل اگر قصد ثبت شرکت را دارید، برای این کار باید با یک مجموعه متخصص در ثبت شرکت همکاری کنید و از آن ;ها راجع به اینکه چه نوع شرکتی انتخاب نمایید و چه نکاتی را در مراحل ثبت شرکت مورد توجه قرار دهید، مشورت بگیرید.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

انتخاب نام برای ثبت شرکت

نام انتخابی شرکت باید در چهارچوب مقررات مربوط به نام شرکت ها باشد. در غیر این صورت قابل ثبت نخواهد بود. یکی از مهمترین مراحل ثبت انتخاب اسم شرکت تجاری است که این نام با توجه به نکاتی باید انتخاب شده و حداقل ۵ نام به ترتیب الویت در سامانه وارد شود تا کارشناسان اداره پس از بررسی آن ها یکی را انتخاب و به متقاضی اعلام نماید.

 1. نام انتخابی باید در فرهنگ معین و یا دهخدا وجود داشته باشد که این امر نشانه ی ریشه فارسی آن است.
 2. توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد.
 3. نام شرکت باید سه سیلابی و به صورت حروف باشد.
 4. استفاده از کلمه پترو در ابتدای نام ممنوع است.
 5. استفاده از کلمه مهر در انتهای نام ممنوع است.
 6. استفاده از نام محل فقط برای شرکت های همان محل قابل ثبت است.
 7. واژه ها مانند برنیس، پرشین و رویال اگرچه در فرهنگ دهخدا موجود هستند اما قابل ثبت نمی باشد.
 8. استفاده از صورت ریاضی اعداد مجاز نیست.
 9. استفاده از واژگانی چون ایثارگران و شاهد در انحصار بنیاد شهدا و ایثارگران است .
 10. استفاده از ترجمه فارسی کلمه به کلمه اسم شرکت های خارجی برای شعبه آن ها در ایران امکانپذیر است.
 11. بر اسامی خاص استفاده نشده باشد.
 12. باعث فریب افکار عمومی نشود .
 13. نام کاشفان، شاعران و داشمندان معاصر نباشد.
 14. از کلمات فارسی استفاده شود ولی استفاده از برخی کلمات عربی نیز مجاز می باشد.
 15. زمانیکه از کلمات ملی همچون تهران برای شرکت خود استفاده نمودید اخذ مجوز از فرمانداری ضروری می باشد.

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

جمع بندی

برای راه ;اندازی یک شرکت یکی از مهم ;ترین اقدامات ثبت آن است. برای امور ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه ;ها مجموعه ثبت فردا است که بسیار باتجربه و حرفه ;ای در این زمینه فعالیت می ;کند. ما برای مشاوره راجع به ثبت شرکت و مطرح کردن سؤالات خود در مورد شرایط ثبت شرکت بستر امن و کاربر پسندی آماده کرده ;ایم

سوالی داری؟ کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی ثبت فردا با مشاوره رایگان پاسخگوی شما هستند. 02152712

پرسش و پاسخ های ثبت شرکت

 • شرایط سنی ثبت شرکت به چه صورت است ؟

 • ثبت کردن شرکت شرایط سنی خاصی ندارد نکته مهم مطابق قانون افراد زیر 18 سال نمی توانند به عنوان اعضای هیئت مدیره حضور داشته باشند اما توانند به عنوان سهامدار یا شریک معرفی شوند حتی کودک یا نوزاد چند ماهه

 • نام شرکت را چگونه انتخاب کنم؟

 • هر شرکتی برای ثبت نیاز به نام دارد ، نام شرکت باید شرایط زیر را داشته باشد: دارای ریشه فارسی باشد یعنی در فرهنگ لغات دهخدا یا معین موجود باشد. تکراری نباشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد. به صورت حروف باشد. سه سیلابی باشد . از اسامی خاص نباشد . از اسامی شعرا و دانشمندان و کاشفان معاصر نباشد . مخالف شئونات اسلامی و نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد. باعث فریب افکار عمومی نشود .

 • میزان سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت چه مقدار است ؟

 • مطابق قانون تجارت حداقل سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت مبلغ صد هزار تومان است.

 • آدرس منزل می تواند به عنوان ادرس ثبت شرکت استفاده شود ؟

 • ادرس ثبت شرکت بوسیله اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری .از لحاظ کاربری استعلام نمی شود